Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a "megörökölt"...

Mi legyen a "megörökölt" cicákkal?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat. Felújítandót, egy idős házaspártól. Nekik pedig van két macskájuk. Még kölyökként kerültek hozzájuk, bedobták őket. Most három évesek ivartalan nőstények. A cicák sosem mentek be a házba, kerti macskák, napi egyszer kapnak enni, a többit "leegerészik". A gond az, hogy nem akarják magukkal vinni. A férfi ugyan ragaszkodik hozzájuk, de az asszonyon látni, hogy csak a férje miatt tűrte meg őket. Panelba költöznek, és mivel állat lakásba nem mehet (ez náluk szent), ezért vagy otthagyják őket nekünk, vagy, van egy kisebb tanyájuk a város szélén, oda vinnék el őket. Na most:

1. Tudom, hogy a macskák nagyon nehezen szokják meg az új környezetet, a kijárósok pláne. Azon a tanyán is biztos van sok macska, amikről a tulajok nem tudnak, de területüknek tekintik, így ezek a macskák kvázi betolakodók lennének. Nem is mennének ki hozzájuk naponta mikor kérdeztem, hogy lenne az etetés, azt mondták, ha kimennek, kapnak, ha nem akkor egerésszenek.

2.Nekünk viszont most nem hiányzik macska. Szeretem az állatokat, viszont még pár hónapig biztos nem költözünk be, etetni sem tudnék minden nap elmenni.

3.Anyagilag sem hiányzik most pláne két macska, az etetés se olcsó, de egy macskának azért más is kellhet ( kellene is, mert az ivartalanítást kivéve egyik sem járt állatorvosnál, az egyikben ráadásul egy hatalmas kullancsot is láttam) Nem hiányzik most még ez az anyagi teher is.

4. Mi is eléggé átalakítjuk a környezetüket, a következő pár hónapban, ha maradnak is, nem a megszokott emberek lesznek körülöttük, hanem a felújítás hangjai, rengeteg fa van az udvaron ami majdnem mind ki lesz vágva stb.

5. Akarunk babát is. A toxoplazmózis pedig nem kis veszély.

6. A macskák személyisége. Az egyik nagyon szemtelen, megfigyeltem, ha az asszony nincs a közelbe, mindig bemenne a házba, még az ajtót is ki tudja nyitni, ha nincs zárva. Mi pedig szintén nem szeretnénk állatot a házban.

7. A másik viszont nagyon kezes, de rettenetesen félős. Az öreg emberen kívül senkihez sem megy. Nem tudom, hogy viselné a hiányát.


Bocsánat, ha hosszú lett, felelősségteljes döntést szeretnék hozni, bár tudom, hogy a felelősség a mostani gazdáinak kellene, hogy legyen, de nincs.

Ilyen körülmények között melyik a jobb döntés, azt mondani, hogy hagyják ott, vagy azt, hogy vigyék? Napok óta agyalok.

Szavazni is lehet, de megköszönöm, ha inkább írtok.



2021. okt. 14. 01:30
A kérdező szavazást indított:
Hagyják ott őket
Vigyék el őket
21 szavazat
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként mikor néztük a házat, azt mondták, elviszik majd őket. Nem volt róla szó, hogy ők is a házzal járnak. Adásvétel után nyögte be ezt az öreglány. Tudom, beszopattak, de ezt csak azért írom, mielőtt olyan válasz jön, hogy miért vettem meg macskástul.(Persze annak ellenére valszeg megvettük volna, mivel több mint egy éve vadásszuk a megfelelő házat, amit még ki bírtunk fizetni, de azért lakható is.)
2021. okt. 14. 01:38
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem akarok esszét írni a saját kérdésemhez, csak annyit még, hogy ha nagyon muszáj, meg tudnám őket etetni a felújítás alatt is, igaz minden nap, de ez nem változtat a többi ponton. És egyszer a jövőben amúgy is akartunk macskát, de még nem mostanában.


A másik meg, hogy enne a lelki furdalás ha bajuk lenne a tanyán, ahol alig látogatnák és hébe-hóba etetnék őket.


Nem szeretem a felelőtlen állat tartást. És most nem tudom, hogy döntsek.

2021. okt. 14. 01:46
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem kellett volna ennyi koritest irni, te nem akarod a macskakat (es ez ertheto), ok nem viszik el, akkor nem maradt mas, mint gazdat kell keresni nekik valahogyan.


Toxoplazmozist pedig hamarabb kapsz mosatlan gyumolcstol, mint macskatol (es valoszinuleg mar at is estel rajta, mint ahogy sokan masok, de ha nem, akkor sem kell rettegni). Kiveve persze, ha szandekozod terhesen nyalogatni a kakijukat, az mas helyzet :DD

2021. okt. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

És ki keressen gazdát? A gazdájuk biztos nem fog.

Ezek félvad, kinti macskák, világ életükben kint bóklásztak. Ráadásul ez egy kisváros, bőven van macska mindenhol. És azt is tudom, hogy én sem találnék rájuk jelentkezőt. Tehát vagy a tanya, ami ismeretlen nekik, vagy maradnak.

Tudom, sokat írtam. De szeretem a macskákat, és szívemen viselem a sorsukat, és sajnos ez most akkor is nagy teher lenne.

2021. okt. 14. 01:55
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy teher, de mégsem akarod őket zordabb körülmények közé dobni, akkor halaszd el az állatorvost és tartsd őket úgy, ahogy az előző gazdáik.

Etesd meg őket naponta egyszer, az nemolyan drága, a többit meg megoldják. Te is említetted, hogy azt még megtudod oldani.

Ha zárod az ajtót a szemtelen macska is kint marad. A félős meg majd megszok téged is.

Ha pedig anyagilag jobban helyrejöttök jöhet az állatorvos.

Addig is, semmi bajod bem lesz, sem a babádnak a jövőben, ha úgysem mennek be a házba, te pedig alaposan kezet mosol miután velük foglalkoztál.

Plusz igyekszel az esetleges "tartozékokat" nem behordani. Ergó ferzőtlenítsd a cipőid talpát ha azzal mászkálsz a házban amivel kint.

2021. okt. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
Nekem az a vélemény
2021. okt. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanyára viszik, szinte biztos halálra vannak ítélve, onnan el fognak kóborolni, jobb esetben visszatalálnak a házhoz. Ha ott maradnak, talán van esély, hogy életben maradnak szegények..
2021. okt. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%

Jesszus, véletlen elküldtem :D

Szóval nekem az a véleményem,hogy a legfelelősebb az lenne ha gazdát keresnétek neki. Kint bármikor meghalhatnak,annyi autó van már.

Mi hasonló cipőbe jártunk. Ugyan úgy kisebb falu. Nem tudtunk mi se gazdát nekik,viszont találtunk a neten valakiket,akik kijöttek és elvitték a cicákat,orvoshoz is és később pedig gazdát kerestek nekik. Azthiszem 20 ezret kellett fizetni egy cicára.

Tudom hogy ez most sok pénz,de hidd el a lelki ismeretednek jót fog tenni,mert később csak ezen őrlődnél mi lehet velük.

Szeretet,törődés stb.. hatására idővel ők is megszokják a helyzetet, és boldogak lesznek.

Persze erről az előző gazdának kellett volna gondoskodnia,nem neked.

2021. okt. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak elkeseríteni, 8-as, de a kijönnek a macskáért és elviszik húszezerér' tízből kilenc esetben azt jelenti, hogy utána elaltatják, rosszabb esetben egyéb célra felhasználják, pl. vadászkutyák tréningezésére, hogy kapják el, szedjék szét a macskát...

Persze, ha kaptál híreket később, és tudsz róla, hogy hova kerültek gazdihoz, boldogok stb., akkor kifogtad a tízből egyet, ami szuper dolog. :) De sajna az ilyen macskabefogó cégeknél nem ez az átlag.

2021. okt. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

Vigyék őket a tanyára, vagy amerre akarják.

Gazdát úgyse találasz nekik. Tele van kismacskás gazdi keresőkkel a facebook. Utcára kidobott sziámikkal ha már a sziámit nem fogadják be, nem tolonganak, akkor majd pont egy mezei nem is szelíd háziért fognak majd....

Vigyék őket a francba, mert ha nem, a nyakatokon maradnak.

2021. okt. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!