Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nincs büntudatod hogy a cicád...

Nincs büntudatod hogy a cicád egyedül van a lakásban amíg dolgozol?

Figyelt kérdés

Amikor hozzánk került a cicunk én otthonról dolgoztam már covid előtt is. Most új munkahelyem lett és hétfőtől péntekig 9-17:00ig egyedül van otthon lassan 3 hete.

Nyilván van rengeteg játékay mert többet költök rá mint magamra 😂 meg saját kis kanapéja is, van kis szökőkútja is ami borulás esetén leáll, meg hatalmas majd nem plafonig érő cica bútora (kaparófa) szóval sok mindene van. Kaját hagyok előtte bőven amikor haza érek is van előtte. Már 6kor kelek magamtól akkor kap 85g alutasakot aztán 100g közvetlen indulás előtt plusz száraztáp mindig van előtte meg 3 tálka víz biztonság miatt plusz a szökőkút :D sokkal bujosabb lett, és amikor haza érek hanyat vágja magát úgy pitizik le sem tudom magamról vakarni és elönt a bün tudat :( 50nm a lakás kint sose volt. Néha ez is stresszel hogy biztos hogy jó ez így? 50nm-en tartani egy cicát? Nagyon szeretem munkába is állandóan eszembe van. De gondolom más is dolgozik... Ugye nem teszek neki rosszat?

(Nem akarok tőle megválni ő a mindenem❤️)



2021. okt. 15. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló a helyzet. Nekem nyáron nem volt munkám, egész nap a cicát kényeztettem, de szeptembertől dolgozom, este 6-ra érek haza. A cica azonnal szalad ahogy belépek az ajtón, dörgölőzik, dorombol, és az este hátra lévő felében azt igényli, hogy vele foglalkozzak. Eleinte bűntudatom volt, de szerintem egy idő után hozzászokik, hogy nem vagy otthon, csak egy bizonyos időszakban. A macskák nagy része amúgy egyedül is remekül elvan magának. :)
2021. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Egyáltalán nem teszel ezzel rosszat neki, tökéletesen el van egyedül is otthon, sőt néha még örül is neki sztem. Nekem két cicám van otthon és egy szobás albiban lakunk, ők se voltak még sose kint, de látszik rajtuk, hogy boldogok, el vannak.

Nyilván azért lett bújósabb, mert egész nap nem látott és így köszön neked.

De ha nem tapasztalsz bármilyen más változást nála akkor nincs gond. :)

2021. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt érzem csak a kutyámmal kapcsolatban. Sajnos dolgozni kell,hogy legyen pénzem. Én ilyenkor mindig arra gondolok,hogy még úgyis jobb élete van,mintha menhelyen lenne vagy láncon az udvaron. Szóval inkább maradjon otthon egyedül a puha ágyában míg én dolgozom,ha hazaértem úgyis foglalkozom vele.
2021. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon cuki vagy, jo dolga van a cicadnak :) Nekem is hianyzik napkozben neha az enyem, de nincs buntudatom, hiszen egesz nap csak alszik :D

Viszont miert kap reggel mar ennyi alutasakosat? Gondolom este is eteted meg, pluszban eszik a szarazbol is, el fog igy hizni.

2021. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Neki sincs bűntudata, hogy alszik a melegben, így én dolgozom.
2021. okt. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt bűntudatom az együtt töltött 9 évünk során. Igaz, én nem dolgoztam, hanem iskolába jártam, de egyértelmű volt, hogy egyedül kell lennie. Ha minden jól ment volna, ha nem kap a kisasszony hirtelen szívrohamot, és még mindig, további éveket élne, valószínűleg a következőtől dolgozni mennék. Mentem suliba, hogy a későbbiekben dolgozzak, és mennék rövidesen dolgozni, hogy több legyen itthon a pénz, ami neki is jó, hiszen úgy kaphatja a finom falatokat, úgy lehet fűteni télen, stb. Hiánya nem volt, mindig amikor gépeztem, a közelben aludt, éjszaka velem vagy apukámmal. Jó dolga volt a kisasszonynak. :) Az persze más, hogy napközben hiányzott, nagyon meg akartam simizni őméltóságát, de nem úgy osztották az anyagi lapokat, hogy azt megengedhesse bárki a családban.
2021. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Szerencsétlen macskát baromira túleteted a bűntudatod miatt, záros határidőn lesz elhízott és beteg.


Szeresd, persze, de felelős is vagy érte. A napközbeni egyedülléttől nem lesz semmi baja, végigalussza kb.

2021. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond neki, a macska amúgyis a nap 70%-ában alszik, szóval valószínűleg átaludja az egészet. Kutyával lehet, hogy problémásabb lenne, de a macska minden további nélkül kibírja.
2021. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi kaját... Nézd meg hogy ne legyen benne cukor. Elhízik, és em is érzi az édes ízeket.


Amúgy meg a Macska egy lusta állat. Ameddig nem vagy addig leginkább aludni fog...


Nekünk is van egy macsek. Fiamnak és a páromnak kellett :)

Ebédelni haza járok mert hát az iroda az út túloldalán van.

Na szerinted mit csinál mikor hazamegyek ebédelni? :) Igen eltaláltad, valahol alszik. Elég gyakran ott ahol munkába menetkor kezdi, de előfordul hogy este is ugyan ott fekszik hazaérkezéskor. :) Kedvenc időtöltése az alvás. Ha idő előtt megy haza valaki, olyan kómás feje van mint mikor nekünk kéne hajnali 2 kor kelni. Egy darabig ücsörög, aztán ha észhez tért akkor simogattatja magát, el van ott ahol vagyunk de átalussza az életét leginkább... :)

Miénk is lakás macska.

2021. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs. Néha benézek a kamerán, alszanak. :D
2021. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!