Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 48 óra egyedül sok a macskáknak?

48 óra egyedül sok a macskáknak?

Figyelt kérdés

Elutazunk hétvégére, máskor mindig jön rokon pesztrálni őket, most lemondták utolsó pillanatban, nem tudom, honnan akasszak le cicaszittert ilyen hirtelen.


Napi egyszer szokott hozzájuk mindig jönni valaki, almozni, etetni (ha nem is pont ugyanakkor, de napi egyszer tuti). Most 48+ órát lennének egyedül - ma elmegyünk du, vasárnap csak este érünk haza.


Ez mennyire problémás? Itatókútjuk van, szóval friss víz az jutna, kialmozunk indulás előtt, a tálkákat megtöltjük szárazzal. Viszont alapból úgy kapnak szárazat, hogy a napi adagot kettébontva, reggel-este, és amíg van, falatozhatnak - na most, a napi adag jellemzően jóval hamarabb fogy el, mint a kövi étkezés.

Félek, hogy bezabálnak, aztán nem esznek másfél napig...


2021. okt. 15. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem sok
2021. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy
2021. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Hát mi kint hagyjuk mindig a tápot eszik amennyihez kedve van.


Macska tartásnak ez az egyik nagy hátránya. Nem viheted, más meg nem akar vigyázni rá, macerás megoldani, és 50% ban az utolsó nap este közlik hogy hú hát most nagyon fontos dolog jött közbe. Akkor ott állsz megfürödve hogy ok de akkor most este 10 kor mi legyen mert reggel meg mennétek...


2 napig elvannak egyedül.

2021. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
A macskád számra csak egy konzervbontó vagy, nem érdekled, gondolj bármit. Semmi bajuk nem lesz, ha másfél napig nem esznek.
2021. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
A 48 óra még épp az a határ, ami végszükség esetén vállalható, de az ideálison már túl van. Az pl. előfordulhat, hogy az alom már annyira tele lesz, hogy inkább máshová végzik a dolgukat. A kaja hirtelen behabzsolása és az utána következő éhkopp elviselése pedig cicafüggő, az enyémek mondjuk rombolni kezdenek, ha éhesek (pl. vérvétel előtti kajamegvonás esetén).
2021. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha be is zabálnak, akkor is simán kibírják vasárnap estig. Ragadozók, nem lesz bajuk kaja nélkül ennyi ideig.

Vizük legyen.

2021. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ellesznek, nyugi. Esetleg, ha van kettő vagy több almod, akkor rakj ki több alomtálcát. Ha egyben is behabzsolja, akkor garantáltan nem lesz másnap éhes, bár az én 7 macskám mindig annyit eszik, amennyi kell, akkor meghagyják.


#3 Az meg az előnye, hogy simán elvan egy-két napot magában, még a kutyával nem igen teheted meg... :)


Egyébként én még arra gondoltam, hogy nincs egy megbízható iskolás gyerek, aki pár ezerért ránézne? Mondjuk nem tudom, mennyire szívesen engedsz be idegeneket, szomszéd esetleg. De ellesz magában is gond nélkül ennyi ideig a macska.

2021. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Semmi bajuk nem lesz.Akkor sem,ha előre megesznek mindent.

Max 1 nap étel nélkül nem olyan nagy dolog,van friss víz.

2021. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Kibírják.
2021. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
52%
Nem tudom, milyen az anyagi helyzeted, de vannak pár tízezerért ilyen automatikus kajaadagolók, amiket be lehet állítani előre, hogy mikor és mennyi kaját adjon. Ill. nagyobb városokban léteznek cicapanziók, ahol az elutazott gazdik állataira vigyáznak egy darabig. Azt hiszem az ilyen szolgáltatók házhoz is mennek adott esetben. Mondjuk én még ezeket nem próbáltam, mert rokonokkal meg tudtam eddig oldani.
2021. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!