Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy telik egy napod a macskád...

Hogy telik egy napod a macskáddal? Mit csinál egész nap a cica?

Figyelt kérdés
Átlag mennyit játszotok, mennyit alszik, mennyit van magában, mennyi az az idő, amikor csak úgy van körülöttetek, nézelődik, stb?
2021. okt. 15. 13:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
32%
Többnyire kint van az udvaron, és nem tudom, hogy mit csinál. Amikor ott vagyok, akkor viszont mellettem van és nézi, amit csinálok. Ivaros kandúr.
2021. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Kettő van. Délelőtt dolgozom (otthonról), oda nem jöhetnek be, mert elvonják a figyelmem a munkáról, rosszalkodnak, levernek dolgokat, sétálgatnak köztem és a monitor között, stb.

Az egyik macskám olyan szobanövény típus, ő csak reggel szocializálódik. Reggelente jön, bújik, olyankor igényli a társaságomat. Minden reggel jól átfésülöm a bundáját mert azt imádja, és a reggel az ő kis privát ideje velem. A másik reggel még szeret lustálkodni, ő munka után jön hogy foglalkozzak vele. Kb egész nap rajtam csüng, ha lefekszek, hozzámbújik. Sokat kommunikál, dörgölőzik, rengeteg simit igényel. Őt a nap további részében simogatom is, meg beszélgetek hozzá, majdnem minden tevékenységnél, mert mindenhová követ. Ha főzök vagy fürdök akkor értelemszerűen nem, de ha pl tévézek vagy beszélgetek valakivel akkor folyamatosan ott van és kiköveteli a simit. A másik egész nap fekszik. Kiszemel egy helyet (időről időre változtatja a kedvenc helyét), oda lefekszik, és ott annyira elvan, hogy ha etetés van, nekem kell utána mennem és elvinnem őkelmét a tálkájához, mert még ahhoz is lusta hogy elmenjen odáig.

2021. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Hétvégét írok:

Általában apukám felkel 6-kor kávézni, olyankor felkel a cica is. Apa még visszafekszik és 8-ig általában mindenki pihen. Én 7-kor fel szoktam húzni a redőnyömet, úgyhogy ha addig nincs ott akkor átjön és felmászik az ablakba mozizni, megnézi, hogy megvannak-e a madaraink a fán. De 7-kor ad neki anyukám reggelit is. Utána már mozgolódunk és mi párommal 8-kor reggelizünk. Nem mindig szabad, de kijön velem a konyhába, leül a székre és nézi ahogy eszünk. Amikor főzünk, akkor is nyugodtan ül mellettünk és szaglászik. Ha valamelyikünk megy pisilni/mosást berakni/hajtogatni/seperni/felmosni, akkor sprintel hogy ő se maradjon le róla. A felmosót meg a söprűt nagyon szereti, az is egy sajátos játék, hogy azt kell kergetni. Ha felmosok, akkor nekifutásból csúszkál a kövön :D Ebédnél bent szoktuk hagyni. Utána mosogatásnál megint velünk van, sokat beszélünk neki, felemeljük és megmutogatjuk szépen, hogy ki mit csinál. Délután filmet nézünk/ tanulunk/ társasozunk. Ilyenkor ő kicsit futkosik, felül az ablakba nézelődni, vagy bebújik valaki melle szunyókálni. Játszani minden nap 6 óra körül szoktunk vele, addig pedig tud egyedül is játszani, ha szeretne. Utána kap vacsorát, addig ébren van amíg mi is. Aztán valaki mellé befekszik és dorombolva elalszik. Ritkán kel fel este.

Hétköznap pedig anyukammal szokott lenni nagyrészt. Őt is követi, együtt csinálnak mindent. Olyankor kevésbé fárad el, mint amikor tele van a ház, így van hogy később alszik.

2021. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Hétvége: reggel benyávogja magát a reggeliért, aztán rám fekszik tévézés közben, utána kicsit zargatja a gyereket, majd kikéredzkedik vadászni. Elintéz néhány egeret, majd 1-2 óra körül bejön ebédelni és onnantól este 6-ig, vacsoráig a kanapén vagy valakin alszik.

Vacsora, újabb alvás rajtunk, majd 8 körül rájön a hoppáré (morgással, csapkodással és harapással) és kikéredzkedik. Van egy nagy ellensége kint, egy cirmos macska ami a területére pályázik, azzal szeretnek harcolni.

Másnap ugyanez.

2021. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Eszik és alszik
2021. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Itthon vagyok egész nap én is (itthonról melózok) és kb ugyanaz van minden nap:

reggel mikor felkelek örül, dorombol, szeretgetés megy - majd felbukok benne miközben rohannék pisilni :D (éjszaka kizárom a hálószobából, mert kiskorában nem lehetett tőle aludni - ehhez már hozzászokott, csendben van egész éjszaka.)

Megkapja a reggelijét, eszik, iszik, nézi ahogy reggelizek és kitakarítom az almát. Ez olyan 1 óra - másfél óra hossz, majd bejön velem a szobába, néz ki az ablakból, beszélget a madarakkal, majd lefekszik és alszik mellettem az ágyon/konvektoron/asztalon egészen délutánig.

Olyan 4-5 körül felkel, eszik, iszik, fel le mászkál, kicsit foglalkozok vele, kefélem a szőrét, simogatom, ha jó idő van, akkor kiviszem az erkélyre(sajna nem macskabiztos, ezért csak pórázzal mehet ki), ott vagy félórát elnézeget, majd megunja és jönne be. Bent megint alszik olyan este 8ig.

Este 8 körül felkel és játszani kell vele: ez olyan fél óra, max 1óra kb: a cipőfűzőt kergeti, vadássza, bújócskázunk, fogócskázunk (egész nagy a lakás és kb körbe lehet futni). Majd lefoglalja magát.

Olyan este 10 körül megint lefekszik aludni az ágyra és olyan hajnali 3kor kikéreszkedik ha véletlenül elalszok mellette.

Éjszaka van, hogy hallom ahogy játszik a csörgő labdáival, a dobozát szedi éppen szét vagy látom reggel, hogy széthordta a játékait, szóval éjszaka lefoglalja magát, ezt nem tudom pontosan hány óra lehet, de max 1 szerintem :D.


Télen még ennél is többet alszik, nyáron kicsit több időt van fent.


Szóval összességében ~4 órát tölt aktívan nappal fent, plusz éjszaka 1 óra kb.


Ha takarítok, akkor van, hogy a hordozóba zárom (nem fél tőle, magától megy bele, lefekszik és odateszem az ablakhoz, hogy addig "cicamozizzon"). Ha főzök, sütök, mosogatok akkor néha kijön velem, nézeget, de nem szokott belekotynyeleskedni. Ha vendégek jönnek, akkor kicsit izgága, de barátságos, majd ha lenyugszik, akkor alszik vagy csak figyel.

Ha nyaralni megyünk,akkor tesóm vagy barát szokott napi 1-2szer ránézni, de nem volt eddig baj vele soha. Igaz, max egy hétre mentünk el, de nem élte meg stresszként.


Egyébként 3 éves, ivartalanított kandúr, sima cirmos. Olyan 2 hónapos lehetett, csontsovány, bolhás, férges mikor biciklizés közben egy út szélén a semmi közepén egy bokorból keservesen nyávogott felénk. Akkor még félt és vad is volt, de közbe jött is volna szegényke. A biciklikosaramban hoztam haza és azóta benti (nem terveztünk lakásba cicát, de egyáltalán nem bántuk meg).

2021. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Na megint kezdődik a kinti vs benti pontozós b@szás.
2021. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Eszik,kakil,pisil és alszik.Egyem meg a szívét.
2021. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
7 ezeknek ettől van orgazmusuk ha valakit lepontozhatnak a halál f@$zára...
2021. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém leginkább alszik, a kedvenc helyét váltogatja, most a hordozójában tölti a napjait. Onnan ki is lát az udvarra, de szokott ülni a párkányon is, s beszél a kint tartózkodó madarakkal, vagy inkább fenyegeti őket, mert csattogtatja a fogát:)

Egy ideje úgy döntött, délelőtt 11 -kor van reggel, akkor kér enni. Én is itthon dolgozom, -néha délelőtt rohangál kicsit, máskor az egész délelőttöt a hordozóban tölti.

Mire végzek a munkával, 5 körül, ő is előjön, s akkor simogatom, játszunk, kikéretőzik.

Este 7 körül szokott igazán felpörögni,labdáit pofozza, játszik, rohangál, közben cuki hangokat ad ki. Velem ritkán játszik, magának való.

Mikor megyek lefeküdni, jön ő is, és egy ideig rajtam fekszik, simogatom, (ha hagyja), ő dorombol.

7 éves, ivartalanított nőstény, teljesen vad, szociálizatlan tiniként (6 hónapos volt kb) hoztam menhelyről. Ez a rajtam alvás a legtöbb, ami tőle telik, de imádom.

2021. okt. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!