Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék ha nem fogad...

Mit tehetnék ha nem fogad szót a cicám?

Figyelt kérdés
6 hónapos kisfiú cica, és rettentő rossz. Van egy másik cicám egy ivartalanított lány britt rövid szőrű, vele semmi baj nincs. Noss viszont a Félix ( a kis 6 hónapos) egyszerűen bármit csinálok nem fogad szót pl. állandóan bele eszik a másik cica ételébe és sajnos az asztalon tárolt ennivalóba is (hiába nem szabad felmennie az asztalra) tudja hogy nem szabad mert mikor meglát úgy szalad mintha valaki kergetné. Soha nem ütöttem meg csak hangosan rá szóltam, akkor megérti és elfut vagy elmegy de nem telik el 1perc és már megint a butaságot csinálja. Ki lesz ivartalanítva pár hónapon belül. Talán akkor megszűnik hogy nem fogad szót? Kérlek segítsetek mert lassan bele őrülök😅

#kölyök macska #cica #Nemfogadszot
2021. okt. 15. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a természete, etesd őket külön, és ne hagyj kint ételt. Az ivartalanítás ezen nem segít.
2021. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahány cica annyi féle. Mindegyik egy külön egyénisség. Minden macska fajtának vannak jellemzői. pl: Brit shorthair cicák alapból egy nyugis "lusta macskák" a hasukat jobban szeretik minden másnál. (nekem is brit shorthair cicám van) Nem írtad, hogy Félix milyen fajta cica. Annyit tudni, hogy Félix kölyök, eleven cica.

Nevelni egyetlen cicát sem lehet, de türelemmel le lehet szoktatni dolgokról. Ha az asztalra megy akkor vízet kell spriccelni rá. A legtöbb macska nem szereti a vízet. Minél többször lespricceled vízzel, annál jobban fogja utálni, hogy vízes, a végén már nem fog felmenni. Ártani nem ártassz neki. Mivel még játékos, sokkal többet kéne vele foglalkozni, játszani. Ki kell fárasztani. Etetésnél 2 tálat távol rakni. Ha tudod az egyik cicád amikor eszik a másik ne legyen a közelében. Én régen úgy oldottam meg, hogy a brit evett a konyhában, a másik evett az előszobában. Az ajtót addig bezártam, hogy a 2 macska a saját ételével legyen elfoglalva. Ha az egyik hamarabb végzett az evéssel, tányérját rögtön kitakarítottam.

Ivartalanítás után jelentősen nyugosabb lesz.

2021. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Félix sima házi cica őt úgy fogadtam örökbe még mikor pici 8 hetes volt. :)

Elég messze van a kettő tányér egymástól. Csak mikor a Félix megeszi az ételét, akkor oda megy és belefalatozik a britt cica enniébe. A britt cicus pedig többszőr szedet csipegetni kevesebbet de ez így nem lehetséges. :(

2021. okt. 15. 20:49
 4/6 A kérdező kommentje:
*szeret
2021. okt. 15. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kulon kell etetni oket, mas megoldas nagyon nincs. Esetleg chipre nyilo etetotal es akkor nem kell ott allni felettuk alllandoan.

Emberi kajat pedig alap, hogy elpakolunk macskas hazban :DD

Ivartalanitasnak ehhez nincs koze, de termeszetesen csinaltassatok meg mindenkeppen :)

Talan kesobb lenyugszik a cicus kicsit... vagy nem.

2021. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 16. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!