Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan igyon a macska védőgall...

Hogyan igyon a macska védőgallérban?

Figyelt kérdés

Ma kapott a macskám elég nagy méretű (12.5 cm van ráírva, ez nem tudom, hogy melyik adatot jelöli) védőgallért és nem tud inni, mert nem éri el, nem fér hozzá a tányérhoz. Etetéshez leveszem róla, de az ivás ugye nem csak meghatározott időkben zajlik. Fecskendővel sem igazán sikerült, mert nem férek jól hozzá és nem tudom szétnyitni az állkapcsát. Hogy lenne megoldható ez?

Illetve az alom használatra is írhatnátok tippeket erre az időszakra.

Előre is köszönöm!



2021. okt. 15. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon vagy es tudsz ra figyelni, akkor vedd le rola a gallert. Nem tudom ez mekkora lehet, az enyem siman tudott inni-enni vele, alom se volt problema (vagy ezt hogy erted?), de en levettem rola, amikor otthon voltam es tudtam ra figyelni.

Esetleg ha megemeled a talat? Rarakod valami samlira vagy akarmire?

2021. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ruhát raktam a nőstényre ivartalanítás után, mert ő is nagyon bénázott mindennel. Ha nem voltam itthon, akkor visszakerült a gallér, mert nem bíztam benne. :D de ha látod akkor vedd le, viszont 1 percre se vedd le róla a szemed!
2021. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem igazán tudom róla levenni, mert azért van rajta, hogy a farkát ne tudja kergetni. (Ezért is olyan nagy és ezért nem lehet jó megoldás sajnos a ruha.) És hiába figyelek rá, mosakodás közben pl. a másodperc tört része alatt elkaphatja.

Az alomhasználatot úgy értem, hogy a gallérral elég szűkös a hely, de az még megoldható, csak bizonytalanul mozog benne és nem igazán mer belelépni.

A tál megemelése jó ötletnek tűnik.

Köszönöm mindkettőtöknek!

2021. okt. 16. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a baj a farkával? Miért kergeti?
2021. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudni, nincs fizikai háttere, alapvetően nincs semmi baja a farkának. Csak kergeti és emiatt nagyon sokszor véres, sebes lett neki. Most a gallérral próbáljuk leszoktatni. Ha nem jön be, sajnos amputálni fogják neki.
2021. okt. 17. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert az enyémnél is ugyanez volt és kiderült, hogy fáj és folyamatosan zsibbad neki, azért csinálta.
2021. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írok privátban, ha nem baj
2021. okt. 22. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!