Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek befogadjuk?

Szerintetek befogadjuk?

Figyelt kérdés
Az utcánkbeli kóbor macska behordta a kölykeit az egyik szomszádunkhoz.Ők természetesen nem akarnak 4 kiscicát megtartani, így arra gondoltam, elhoznék egyet, mielőtt a menhelyen kötnek ki. Nálunk benti cica lenne, tehát kell alom+tálca. Gondolom, nem ártan elvinni állatorvoshoz is, ugye? És ott vajon mennyit kérhetnek el, mit kellene kapnia?És egyáltalán, okos dolog bent cicát tartani?
2010. szept. 2. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:

nyugodtan fogadjatok örökbe egyet,akár kettőt is lehet hogy legyen társasága,mikor nem vagytok otthon!benn biztonságosabb a cicának,kevesebb betegséget kaphat el ezért kevesebb oltás kell neki.max még féreghajtó kell neki!

jó cicázást! :)

2010. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdés mekkora a cica. A baj hogy ha már kinthez van szokva akkor nagyon nehezen fogja megszokni a szobát.
2010. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, milyen idősek lehetnek. Szemük nyitva, szaladgálnak, játszanak, folyékonyat már esznek. Elsősorban az érdekelne, hogy első körben mennyi pénzt kéne a dokinál hagyni. Jelenleg sajnos nem vagyunk nagyon eleresztve egy nagyobb kiadáshoz...
2010. szept. 2. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem állatorvoshoz ráértek késöbb vinni,kb 1 éves kor körül
2010. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj az állatorvossal. Szinte garantált hogy férges. Emellett le kellene tesztelni leukózisra (FELV) és beoltani. Majd fél éves kora körül ivartalanítani.


A teszt és az oltás darabonként pár ezer forint, az összes max 5-6 eFt körül lehet (az ivartalanítás 5-10 nemtől függően, hímeké olcsóbb). Nekem 4 oltást kapott, egyet FELV ellen, meg még kettőt valami ellen (gondolom veszettség meg ilyesmi). Aztán egy hónap múlva egy ismétlőt, ami egy kombinált volt - picit drágább, de így csak 1 oltást kapott 3 helyett.


Szerintem okos dolog bent tartani, sokat kell vele játszani meg foglalkozni és nagyon jól elvan.

2010. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak benti cicára szavazok mivel nekem 2001 óta vannak cicáim és az összes eltűnt, és most idén hoztam egyet bentinek és minden oké :)
2010. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hernyó9 ***** válasza:
hát énis panelban lakom de mi a fölszinten...és kimegy a macskám ha akar... 9 éves és még semmi baja nem volt pedig nemis oltottuk be...(amúgy kóbor cica volt amikor befogadtuk...akkor volt kb 1 éves és vemhes) egyszer az állatorvos azt mondta h biztonságosabb beoltani mert akár úgyis elkaphatja h mondjuk a cipővel bevisszük a bacit és megszagolja(hozzáér az orra és már elis kapta) De sztem az se bbaj ha nem oltod be hiszen lakásban fog lakni igy naon kicsi az esélye h elkapjon vmit...:D
2010. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!