Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs a macskában?

Kullancs a macskában?

Figyelt kérdés
Találtam egy kicsike, naranccsárga kullancsot a macskámban, ki fogom szedni egy kullancshoz való csipesszel. Ezen felül kell még tennem valamit? Vigyem orvoshoz (csak hétfőn tudom)? Ötletem sincs, mióta van benne. Lehet komoly baja?
2021. okt. 16. 12:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy alapból vigyem inkább orvoshoz hétfőn? Mi van, ha nem tudom kiszedni?
2021. okt. 16. 12:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora benne a kullancs?


Szedd ki és öld meg (mármint a kullancsot)

2021. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Picike. Körülbelül fél rizsszemnyi.
2021. okt. 16. 12:27
 4/9 A kérdező kommentje:
És nagyon bolond macskám van, nem tudom, le tudjuk - e fogni, félek, hogy nagyobb kárt csinálunk, mint hasznot.
2021. okt. 16. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kullancs, azzal csinálsz nagyobb bajt, ha benne hagyod hétfőig.

Macska burítót kell csinálni :) Betekered valamibe, egy fogja, egy pedig kiszedi a benne lévőt.

De a nyakbőrénél felemelve is megmered a maccs. Ki lehet úgy is szedni gyorsan.

2021. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel ilyen pici, valószínűleg most mászott bele. Szinte kizárt, hogy baja legyen, nem kell orvoshoz vinni.
2021. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fél rizsszemnyi és narancssárga? Biztos, hogy nem bolha?

Amikor a mi cicánk volt bolhás, akkor benedvesítettük a szőrét és úgy átvizsgáltam. A bolha is úgy nézett ki és volt amilyeket szintén úgy kellett kiszedni. Alaposan megnézted? Akkor viszont nem ajánlott állatorvoshoz vinni.

2021. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem bolha, egy bolhát azért meg tudunk különböztetni a kullancstól. Ez rikító naranccsárga, és nem tudjuk csak úgy kiszedni
2021. okt. 16. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A kullancs nem narancssáraga, hanem barnás színű, a fejét befúrja a bőrbe és a potroha látszik felfelé.
2021. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!