Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 2,5 éves cicám, és...

Van egy 2,5 éves cicám, és tervezünk mellé egy szálkás szőrű tacskót. Azt tudni kell a cicáról, hogy nagyon félős fajta.😔 A macska sértődős fajta. Össze fogom őket tudni szoktatni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Kérdésem hogy mégis minek?

Gondolom mindkettő benti lenne, macskának elmenne az életkedve... Kell neki olyan hely ami csak az övé stb, de teljesen nem lesznek jóba az fix.

2021. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem van rá esély, a mi macskánk is csak a kutyánkkal van jóban, a másik macskánkat utalja😆...De nem ismerem őt "személyesén" ezért nem garantálom
2021. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 19. 17:45
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
neeeeeeeeeeeeemm bggf
2021. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
A tacskó akármilyen kicsi, kotorékeb. Vadászkutya. Hiába okos, makacs mert az lenne a feladata hogy önállóan tudjon döntést hozni. És persze ami kisebb nála, szereti elkapni. Macska mellé inkább társasági kutyát vegyél.
2021. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
De amúgy ha ilyen félős a macska, lehet semmilyen állat nem jó ötlet mellé. Annyit érnétek el hogy halálra lenne stresszelve.
2021. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk volt tacskónk és macskáink is, 2 macskával teljesen jól elvoltak, a harmadik kerülte, de ő mindenkit kerül. Volt, hogy a tacskó mellé bebújt a házába, ott aludtak reggelig, aztán mikor észlelte, hogy felkeltünk, akkor fogta és kidobta a macskákat a házából :D utána este ugyanúgy összefeküdtek. A macska is mindig ment oda hozzá játszani, próbálta átfordítani, mintha az is cica lenne, sokat játszottak együtt, szóval szerintem egyáltalán nem lehetetlen, a macska lehet úgylesz vele, hogy csak kerüli és ennyi.
2021. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lehetetlen küldetés. Felnőtt macska mellé hoztam szálkás tacskó kölyköt. Az első hetekben felügyelet mellett engedtem össze őket, akkor még harmad akkora volt, mint a macska. Kapott olyan pofonokat, hogy nyüszített, de baja nem esett. A macskának mindig volt saját búvóhelye, de amint azonos méretűek lettek, beszokott a kutyaházba, együtt alszanak és játszanak egész nap. Kotorékeb, tehát minden más macskát elzavar a telek környékéről is, de a társát nem, gyakran egymást tisztogatják.
2021. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az égadta világon semmi gond nem lesz.Nekem is lett kutyám macska mellé.Bár tény,hogy nem tacskó.

Az első kutyánk egy staffordshire terrier volt,a második 2 évvel később magyar vizsla.

Az első 10-15 percben nem engedtük ki a kennelből a kutyát,hagytuk hogy a macska magától megközelítse.Szaglászott,284739 alkalommal megijedt és hátrébb ugrott,aztán egyszer csak legubbasztott mellette.Na akkor engedtük ki.

Fújtatás volt,felugrott előle a macska,kb 2 óráig tartott ez a "mumus" jelmez a kutyán.Nézte onnan ahogy mászkál és szaglászik.

Nekünk akkor már 4 éves volt a macsek,kandúr,ő is elég tartózkódó jellem,de pikk-pakk össze szokott a kutyával.


Kell nekik a külön hely: macska lehetőleg egyen külön a kutyától,magasan a legjobb.A macska a magasban érzi magát biztonságban,nem véletlenül szambázik kerítések,kocsik,tetők és fák tetején.


Sajnos a macska már nincs köztünk,14 évesen elhunyt vese elégtelenségen,jobbnak látták ha altatjuk 8 nap orvosnál töltött nap után,a kutya 9 évesen szívrohammal távozott közülünk.

De jól el voltak,főleg még fiatalon.Idősebben inkább csak aludtak együtt. :)

2021. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem hülye ötlet. A tacskó, meg úgy általába véve minden kiskutya idegesítő, pofátlan. Nyomulna szerencsétlen cicára. Ugatná, ugrálna rá. Nem értene se a fujtatásból, se a karmolásból.
2021. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!