Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz bújós valaha?

Lesz bújós valaha?

Figyelt kérdés

Egy utcáról mentett nőstény cica van nálunk mostmár 3 hete. Voltak kölykei is többször, viszont nem idős, kb. 2 év körüli lehet, ivartalanìtva lett és űgy tűnik most már marad is nálunk. Nagyon megszerettem. Még sose volt macskám, ezért is sok kérdésem van.

Mivel mindig egy helyi piacra járt ételt szerezni, ezért eléggé kaja kunyizó és szerintem lerágná a karomat is a kajáért, akkor bújik meg dorombol, stb, stb, ha kaja téma van.

Egyébként engedi, hogy felvegyem és egyre több időt el van a karomban meg az ölemben, de aztán iszkol is el, ahogy úgy érzi elég volt. Lesz olyan vajon, hogy magától az ölembe jön vagy ezt nem lehet tudni?

Szereti ha simogatjuk sokáig is akár csak nem ölben. Az elején volt, hogy oda kapott, mikor elég volt neki a simi, viszont már nem. Akkor ezek szerint beletōrődött, hogy ez van? 😅

A másik meg az, hogy viszonylag elég nagy a lakás viszont ő kb csak három helyen van el. De leginkább a kanapén, amin mi nem igazán szoktunk lenni és O azt ki is választotta magának, általában azon alszik. A hálóba egyáltalán nem megy be már. Első nap oda ment be az ágyunk alá. Plusz egyszer mikor zárt almot vettem neki és oda piszkított az ágyunkra.

Nem baj, hogy nem megy be csak nem tudom, hogy mennyire normális, hogy van kb 3 megszokott helye és csak ott van, máshova fel sem megy..

Az utolsó kérdésem pedig az, hogy tudni fog-e játszani? Vettem neki játékokat, de mindegyiket leszarja vagy fél tőle. Nem tudja, hogy kell játszani egyáltalán.

Szóval összefoglalva három kérdésem van.

-Vajon lesz olyan, hogy fel jön az ölembe és magától fog bújni?

-Ki fogja használni a teret valaha és fog máshova is menni idővel?

-Milyen játékot vegyek neki, amivel tényleg játszana?

Köszönöm szépen előre is a hasznos válaszokat.



2021. okt. 19. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy bujosabb lesz, 3 het azert meg nem nagy ido :) Bar az en macskam mar 10 eves, gyuloli, ha felvesszuk, ez mindig igy volt, viszont o jon (mar) magatol bujni, simiert, pl ha a kanapen ulok, tehat ennyi valtozast elertunk nala, de az elso 1-2 evben csak harapni es karmolni volt hajlando, tehat van remeny.

Termeszetes, hogy vannak kedvenc helyei, de valoszinuleg meg nem erzi teljesen otthonosan magat a macska, ez is valtozik meg.

Az en macskam dobozokat imadja es a lezert, ezen kivul semmivel nem tudunk vele jatszani, igy passz, lehet, hogy a tied is ilyesmi lesz. En amikkel probalkoztam: felhuzhatos eger, ilyen-olyan picike labdak, cipofuzo, egyeb ilyen botos bizbasz, amit lehet elotte huzogatni, es meg sok-sok mas cucc, de felesleges volt...:D

2021. okt. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor szerencsénk van, hogy O alapból emberekhez van szokva és azért szereti a simit még nem fél. Viszont egész életében kint volt, szóval lehet ez is csoda, hogy a kanapén el van egyáltalán, mert sokáig csak a földön feküdt. 😂

Hát a doboz nem érdekli se a lézer, lehet ezekhez is idő kell neki. 😅

Nagyon köszi a választ, megnyugtató volt. 😂

2021. okt. 19. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!