Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagyon megijedt,...

A cicám nagyon megijedt, lehet sokkos is volt. Azóta furán viselkedik, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Délelőtt a kislányom véletlenül megijszetette a cicát (ő is megijedt egy nagyobb méretű farkaspóktól). A cica a kaparófája tetején volt, amin volt egy lelógó pamacs is, amivel sokat játszik és ahogy megijedt leesett volna, de belegabalyodott a pamacs zsinórjába. Mikor beszaladtam a nappaliba fejjel lefelé lógott csak a zsinór tartotta és kétségbeesetten nyávogott és hiába próbáltam segíteni fújtatott és támodott rám, szegénykém ijedtében véresre kármolta a kezem, ahogy próbáltam kiszedni. Sose bántott még senkit a családból (minden oltása meg van). Utána percekig felborzott szőrrel, remegő lábakkal állt és furcsa, morgó hangott adott ki, nem tudott normálisan járni sem, nem engedte a simit. Ünnepnapokon nincs a közelben állatorvos, de felhívtam egy távolabbi ügyeletet, ahol azt mondták helyre fog jönni, csak biztosítsunk neki most egy csendes, nyugodt helyet. Ez meg is történt, de még mindig remeg és összehúzza magát, ha bárki a közelébe megy, fújtat is pedig nem szokott. A kedvenc nasiból már evett, de nem úgy viselkedik, mint eddig, a járása még mindig instabil és behúzza a farkát.

Aki járt már hasonlóan hogyan sikerült megnyugtatni? Mennyi idő volt?


2021. okt. 23. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Hagy békén, legkésőbb holnapra elmúlik.
2021. okt. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

A gazdira is ráfér.

Ez beteges.

2021. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

A macska egy önálló entitás. Befosott, az életéért küzdött. Lelki problémája nem lett, de nyilván ha egy "szörnyet" raksz elé, akkor félni fog, és menekülni akar.


Képzeld el, ha egy veled egymagas pók szembe jönne, menekülnél, beleakadnál a kerítésbe, majd odajönnének fogdosni és simogatni :D Én abszolút egyetértek a macsesszal, holnapra rendbe jön

2021. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Hagyjátok békén, ma már ne akarjátok simogatni meg fogdosni. Kapjon enni, ezen kívül tényleg csak nyugalom kell neki és holnapra már biztosan sokkal jobban lesz.
2021. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Az embergyógyszerek többsége megöli a macskát.
2021. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Csak a nyugalom kell neki ilyenkor hagyjátok
2021. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
10 - es: Jelentettelek! Köszönöm!😊
2021. okt. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
9-es, te idiota vagy. Remelem nincs allatod.
2021. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
9 látom te nem láttál még macskát. Vele így nem beszélsz, és nem viselkedsz. Nem is foglalkozna veled, ha ilyen a stílusod... egy macska tiszteletét ki kell érdemelni, neked ez nem nagyon menne.
2021. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#9 Nem dög és nem bekattant, hanem félt és nem tudta mi történik, lehet fájt is neki. Nem fogom kitenni a cicát, aki első perctől kezdveķ benti volt, mivel veszélyes lenne számára és fajtatiszta, így el is lophatják.

2021. okt. 23. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!