Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan ne izguljak ennyire a...

Hogyan ne izguljak ennyire a nőstény macskám ivartalanítása előtt?

Figyelt kérdés

Pénteken fogom elvinni, olyan orvoshoz, akit a legtöbben javasoltak, mégis nagyon izgulok.


Még olyanon is gondolkodtam, hogy lemondom, mert úgy is csak benti, de tudom, hogy ez hülye gondolat, 1 másodpercnél tovább nem is gondoltam komolyan.


Milyen praktikák vannak, hogy ne izguljak ennyire? 😃


2021. okt. 26. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem téged fognak ivartalanítani. Mit kell ezen izgulni?

Az állatnak jobb lesz utána.

2021. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nyugtasd magad azzal, hogy nem a te macskád lesz az első akti ivartalanítanak, ez egy rutin műtét, nagy gyakorlatuk van e téren is az á.orvosoknak.

Olyan állatot nem ivartalanítanak ami bele halhat!


Itt lakom a XI. kerületben, ha izgulni akarsz akkor gyere át hozzám és izguljunk együtt, addig sem kell fűtenem s neked meg egyedül izgulanduszolnod mindenféle butaság miatt!

2021. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
En ertelek, en is izgultam, de azzal nyugtattam magam, hogy igy neki sokkal jobb lesz. Hiaba benti es eleteben nem fog talalkozni mas macskakkal, igy legalabb nem kinzom se ot, se magunkat a sok felesleges tuzelessel es egyeb betegsegekkel. Nem volt amugy semmi gond, annyi, hogy nagyon piszkalta volna a sebet, a ruhat szinten tepte es kaparta ( volna) le magarol, ott ahol erte, igy gallert kapott. Szoval keszulj azzal is, ha ruhat tervezel raadni. De mindenkeppen legyen rajta valami, nagyon fontos, hogy ne fertozodjon el a seb.
2021. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Én megértem a kérdezőt, az én kiscicám ivartalanítása is mostanság lesz esedékes és lehet röhejesen hangzik, de nagyon félek. Mentett cicó, az első nálunk töltött két hetében többször is rezgett a léc, túléli-e a következő időszakot vagy sem, ugyanis nagyon rossz állapotban volt. Lehet ennek köszönhető, de túlféltem, félek pont abból lesz baj, hogy jót akarok. Tudom, hogy az ivartalanítás jó a benti állatnak, mert nem szenved és komoly betegségek előzhetők meg. De izgulok, hogy minden rendben legyen az altatás alatt és az ébredési időszakban, illetve a felépülés alatt. Szeretem őt és ugyanúgy aggódom az ő műtéte előtt, mint a közel álló rokonok beavatkozásai előtt.


Kérdező, a kérdésedre nem tudom a választ, remélem valaki ír majd valami hasznosat, ami számomra is megkönnyítheti majd ezt a helyzetet.

2021. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rutinműtét, ami az állat egészségére válik majd. Az nyugtasson, hogy mennyi mindentől védheti meg a későbbiekben, és hogy az orvosoknak csukott szemmel is megy már.


Ha attól félsz, hogy nem ébred fel: szinte lehetetlen, hogy fiatal, egészséges és nem szívbeteg macska ne ébredjen fel belőle. Bele kell majd egyezned ebbe az eshetőségbe, de ez formaság. Én is meghaltam az aggodalomtól, amikor a tengerimalacom altatták, mert nagyon pici volt még és beteg (bőrkaparékot vettek tőle altatásban), és kijelentették, hogy nem vállalják a felelősséget, ha nem ébred fel. Konkrétan majdnem sírtam. Aztán fél óra múlva jönnek ki az orvosok, a pici malackánk meg már ott ébredezett, kutya baja se volt. Ez lesz a te macskáddal is, max a lábadozással nem lesz elégedett, de azon is hamar túllesz :)

2021. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is izgultam. :)

De a cicák nagyon gyorsan gyógyulnak, az első pár nap nyilván nehezebb lesz, de mire varratszedésre vittem vissza, az istenadtát már a fáról kellett leszedni, annyira jól volt.

2021. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem henteshez viszed, hanem egy szakorvoshoz steril műtőbe.. :)
2021. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!