Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány nap után okoz tünetet,...

Hány nap után okoz tünetet, ha elkapom az orsóférget? Hétfőn hoztunk egy macskát, de csak tegnap tudtunk neki féregírtót venni. Viszont nekem minden végtagom elkezdett fájni és eléggé fázom is. Olyan izomláz szerűen, de semmi megerőltetőt nem vettem.

Figyelt kérdés

Ez lehet annak a jele, hogy elkaptam valamit? Vagy az másfél/két nap után még nem okoz tünetet?


A macska azóta kapott tablettát tegnap és ma már mozdulatlan férgek jöttek ki belőle így gondolom az használt neki. Kóbor macskaként jött és utólag hibának tekintem, hogy nem lett pár napra bekaranténolva az orvos előtt. De most félek, hogy férges lettem.


2021. okt. 27. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Elkaptal valamit, de nem a macsakatol es ezeket a tuneteket ennyi ido alatt nem is a fereg okozza.


Ettol fuggetlenul lehetsz majd ferges, figyeld a szekleted vagy akar megelozeskeppen is kerhetsz gyogyszert orvostol.

2021. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi lehet, de még azt se mondom, hogy megerőltettem magam mert múlt hét óta a hegyekben sem voltam. De biztos ami biztos lehet kérek egy adag vermoxot mégha jó drága is.
2021. okt. 27. 13:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megeroltetes fuggo, benyeltel valami virust. En is pont most jovok ki belole, kohoges, faradtsag, izomfajdalom, 1 hetig tartott.
2021. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk volt a cicánk ferges, azt mondták hogy az a tünet, hogy a végbélnyílás nagyon viszket, meg drasztikusan lefogysz pedig eszel rendesen. Úgyhogy nyugi, ez nem férgesség,meg ha betartotok bizonyos higiéniai szabályokat akkor pici az esélye h beléd megy. Félévente nem árt féregteleníteni, mert a féreghajtó csak az élő férget hajtja ki, a pete bent marad ha tesz le.
2021. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem féreg, évtizedek óta vannak macskáink, utcamacskákat is fogadtunk be, és sosem voltunk férgesek.
2021. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha el is kaptad az legalább 3 hét mire látszani fog a székletedben.

Ha peték jutottak a szervezetedbe ami főleg akkor lehetséges ha úgy ettél,vagy nyúltál a szádhoz,hogy nem mostál alaposan kezet a cica után,kb 2-3 hét mire a féreg kifejlődik.

A macskánál a féreghajtást 2 hét múlva ismételni kell,illetve jó lenne megfürdetni és a fekhelyét meg minden tárgyát,környezetét ahol tartod alaposan lefertőtleníteni.

2021. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha evés előtt kezet szoktál mosni, és nem nyúlkálsz a szádba, akkor nem kaphattad el. Valószínűleg valami légúti vírust szedtél össze valahol. Én így találomra nem vennék be Vermoxot, főleg nem az előírt dózis sokszorosát. De szerintem ilyen tünetekre az orvos se írja fel.
2021. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A kézmosással nincs gond csak az ágyamban volt a macska mielőtt eljutottunk az orvoshoz. Mondjuk ez hiba volt, de akkor még kivárok.

2021. okt. 27. 14:58
 9/11 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy hatott a macskának a tabletta mert mozdulatlan és sok féreg jött ki belőle. Amikor észrevettem volt vagy kettő ami mozgott is.


Bár belegondolni is rossz még akkor is ha csak a lárva lesz bennem amit írnak a toxocarosisról, hogy milyen érzés lehet.

2021. okt. 27. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha férges is lettél akkor se hatna most gyógyszer. Petéket nem, csak kifejlett egyedeket öl meg.Figyelgesd a székletedet 2 hét múlva kb,plusz végbél viszketés is jel lehet. Ágyneműt mosd ki és ne engedd oda a cicát míg meg nem fürdeted (mosakodás közben a végbelét tisztítva az egész szőrén széthordja a petéket) és legalább még egyszer nem kap egy adag féregirtót (az első adag csak a kifejlett példányokat pusztította el).
2021. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!