Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog a macskám folyton?

Miért nyávog a macskám folyton?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy problémám, és a véleményeteket szeretném kérni.

A macskám már 2 éve egyfolytában ordibál velem.😞

Amikor a konyhában vagyok, vagy eszek a házban bárhol, állandóan panaszkodik, kiabál és csak akkor hagyja abba ha enni kap. Már félek, hogy a szomszédok meglincselnek.

Pufi egy kicsit, igyekszem nem túletetni, meg hozzászoktatni, hogy azzal hogy visít mint egy ájtatos kva, nem éri el, hogy ezüsttálcán viszem neki az alutasakost, vagy csipek neki az ebédemből.

Azon gondolkodom, hogy talàn figyelemhiányos a dagadt teste, de hiába dögönyözöm, vakargatom vakarópálcával is, semmi változás. Van, hogy az éjszaka közepén kezdi el azt az éles nyávogást, és követeli a kaját.

Kap rendesen enni, minőségi tápot, a táp és víz 0-24ben kint van neki, minden ebédre meg konzervet vagy alutasakost kap, ha úgy gondolom megérdemli, jutalomfalatban részesítem (naponta 5 szem) tehát jól van tartva de nem elég neki a világ összes kajája sem. Mindig röfög mikor eszik, olyan mint egy kis disznó.

Mérges vagyok rá, már meg is fenyegettem, hogy kirakom a sarokra aztán ott kukázhat meg sikíthat, de nem hatja meg.

Volt, hogy azt mondták, csapjak rá az orrára, ha hisztizik, de állatot nem bántuk, úgysem érti miért kapja, esetleg valami jó megoldás? Más macskája is ilyen lármás?



2021. okt. 29. 23:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, 3 éves ivartalanított kandúr, Maine Coon és házi cica keverék, egy csatornábol szedtük ki 3 éve, az orvos állapította meg a fajtáját, de nem biztosra tudta. Az utóbbi 2 évben lett nagyon félős, konkrétan mindentől is fél ami mozog. Ha bent van a lakásban tőlem egyáltalán nem fél, és nyávogni is csak nekem nyávog. Anyukámat kedveli, néha apukámat is, de azért tart tőlük, a testvéremtől viszont teljes mértékben fél, számára idegenek közelében lapítva közlekedik, elég ha csak idegen hangot hall, képes mellőlem is a teljes biztonságból, félve és lapítva elkúszni ágy alá, vagy ki az udvarra. Ha kint van az udvaron, az én közelembe se mer jönni, de a hangomat ismeri, és néha megengedi, hogy kint is megfogjam.
2021. okt. 29. 23:51
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Unatkozik, a figyelmedre vágyik. Játssz vele sokat, fiatal még, igényli a fárasztást. Nem kell túl sok egyszerre, napi 2-3 alkalommal 5-10 percig pálcával vagy labdával bőven jól meg lehet dolgozni. Hálás lesz és jobban is fog aludni. 😊
2021. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ebből én azt látom, hogy frankón megtanulta a macska, hogy ha kitartóan nyávog, akkor enni kap. Ezt a tanult viselkedést már nehéz felülírni. Állatot tényleg nem bántunk, de én lehet vennék egy kis vízi pisztolyt, és ha ezt csinálná főleg mikor eszek és kunyizna, kapna picit. Csak egy kicsit. Előbb utóbb leszokna róla, de jó hosszú időbe fog telni.

De ez előtt természetesen megkérdeznék egy állatorvost hátha jobb megoldása van.

2021. okt. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Cseréljünk macskát, az enyém meg nem hajlandó enni, már lassan kaviárral tömöm, azt is flegma képpel otthagyná.

Ellenben tele van egérdarabokkal az udvar, és csak az egész fejét hagyja meg, autóval ha állok ki, mindegyikből matricát csinálok, marha jól néz ki a kert így.

Jön ide valaki, rámutatok az ártatlanképű hófehér cicamicánkra, kiröhög, hogy nem hiszi, hogy ő volt.

2021. okt. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem bántjuk a cicát. Rendszeresen engedem, hogy velem egyen. Apukám kieszelte a módszert, hogy velünk eszik, leül a székre és amint elkezd szemtelen lenni (el akarja lopni a kaját, kunyerál), akkor apa vizbe mártja az ujját és úgy ráteszi az orrára, ami így nyilván vizes lesz. Olyankor mindig meglepődött és tudta, hogy az asztal nem az ő etetője. Mostmár leül és nyaggat, hogy had adjon pacsit érte. De a hiszti nálunk hamar abbamaradt. Régen nem engedtük sok szobába, nem is bújós cica. Viszont amióta engedjük, azóta semmi baja nincs. Neki elég ha jöhet utánunk és leülhet mellénk. Ne is simogassuk csak ha bújik :D Ő is a figyelmünkre vágyott valószínűleg 0-24ben, meg hogy nézhesse, amit mi csinálunk.
2021. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
még ennyi retardált embert együtt eszik a macskával
2021. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

Azért ilyen mert a s3ggét is kinyalod. Ne ő parancsoljon már.

Megerököltem egy ilyen macsakát, ő is ugráltatta az előző gazdit, sose tanították stb. Nálam 2 hét alatt megtanult viselkedni. Ha ordibált, lespriccoltam,elfenekeltem (nem erősen egyáltalán, csak jelzésnek hogy tudja rosszat csinált).

Ő is kövér malacka volt, friskiessel meg egyéb sz4rokkal tömték. Már a rendes, egészséges kaját is megeszi. Jobb a légzése is, játék közben se fullad ki hamar.

Kitartónak és szigorúnak kell lenni, nem szabad engedni a hisztijének. A tabálásról szoktasd le, az egészsége kárára megy.

2021. okt. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!