Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet esetleg a macskáknak...

Gabriel17 kérdése:

Lehet esetleg a macskáknak gyümölcsöt adni? Pl. narancsot, banánt vagy ilyeneket?

Figyelt kérdés
Most van először négy öt hónapos cicám és nem tudom mennyire normális, hogy keveset isznak. Esetleg pár csepp narancslétől lehet bajuk?

2021. nov. 5. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha szaftossal eteted -mivel annak a 80%-a víz- kisebb a folyadékigénye. Nagyobb méretű tálban legyen a víz, a lakásban több helyen, reggel-este cseréld frissre. Narancslétől nem lesz semmi baja, azért ritkán és keveset adj, de legyen jó minőségű, hozzáadott cukor nélkül.
2021. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
2021. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem lesz baja, ha egyaltalan hajlando megenni, meginni.
2021. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Egy kérdésem van. Minek? Ne adj neki ilyeneket! Legyen neki kint tiszta, hideg víz. A macskák nem lefetyelnek úgy mint a kutyák. Gyümölcsre nincs szükségük, csak jó minőségű táplálékra.
2021. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Baja nem lesz tőle, de a tiszta víz értékesebb (minden élőlénynek) mint a gyümölcslé. De ha mégis adsz neki, akkor tényleg ritkán, 100%-osat, amiben nincs mesterséges anyag se hozzáadott cukor, és mindenképp hígítsd egy kis vízzel.

De a macska ha nem csak száraz tápot kap, akkor kevesebb a vízigénye, de csak száraz tápos etetés mellett sincs akkora, mint mondjuk egy kutyának.

Arra figyelj, hogy mindig legyen friss a vize, akkor is ihat amikor ti alszol, csak amiért nem látod, azt hiszed hogy nem iszik.

2021. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

en ugy vettem eszre, hogy folyovizbol jobban szeretnek inni. nyugodtan nyisd meg neki a csapot ha nagyon aggodsz :D viszont en itatokutat vettem nekik : ez eleg olcso, es "ingereli" oket az ivasra


[link]

2021. nov. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
mert azt hiszed, a macska olyan mint a gyerek, és ha cukros szmötyivel itatod, többet fog inni? Nincs szüksége gyümölcslére, csak annak az esélyét növeled hogy romoljon a foga ha ilyeneket adsz neki.
2021. nov. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Almát reszelve keverhetsz a kajájába.

Egyébként én úgy tudom, a sok időskori macska-veseelégtelenségnek köze van ahhoz, hogy a macskák képtelenek sok folyadék fogyasztására. A természetben az elejtett zsákmányból elég folyadékhoz jutnának. Gondolom ilyen szempontból az alutasakos szaftos macskatáp akkor is egészségesebb, ha az összetevők nem a legideálisabbak. Szerintem egy macska sosem fog annyit inni, amennyire szüksége volna a szervezetének száraz táp mellett, ezért megy tönkre a veséjük hosszú évek alatt.

2021. nov. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Adhatsz nyugodtan,úgysem issza meg.Nem hülye az a macska.
2021. nov. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem lesz baja. A cicám pl. lelegelte a paradicsomot, meg a fehér szőlőt. 16 évet volt velünk, úgyhogy nem hinném, hogy ártott volna neki ez az érdekes szokás.
2021. nov. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!