Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak fehér hártyába...

A macskámnak fehér hártyába húzódott a szemére, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Utána olvastam és ez a harmadik szemhéja, ami ra húzódott a szemére. Dokihoz elvittuk, azt mondta felső légúti megbetegedés. De a szemére nem mondott semmit, kapott fecskendos fájdalomcsillapítót, meg antibiotikumot (10-db-os), de a hártya nem húzódik vissza. Rendesen eszik, mozog, sétál, mintha rendesen látna de nagyon ijesztő a szeme. Mikor fog rendbe jonni? Aggódjak? Dokinal mar voltunk :(

2021. nov. 6. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elfogyott már az antibiotikum, végigcsináltátok a teljes kúrát? Ha igen, akkor én felhívnám az orvost hogy nem húzódott vissza a hártya, hátha ilyen esetekre van B terve.

Ha továbbra sem tud mit tenni és továbbra sem húzódik vissza, akkor elvinném egy másikhoz, hátha neki van rá megoldása.

Viszont ha még van az antibiotikumból, akkor várnék míg elfogy, hátha a teljes kúra hatására vissza fog húzódni.

2021. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

2 tablettát evett meg eddig. Lehet hogy csak türelmetlen vagyok. Az is lehet hogy nincsenek fájdalmai es hat neki mindkét gyógyszer. De annyira sajnálom szegényt hogy ilyenek a szemei :(

Ha nem változik, akkor ujra vissza a dokihoz ha vége az antibiotikum kurának

2021. nov. 6. 19:55
 3/18 anonim ***** válasza:
7%
Kamilla.
2021. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Valóban jó rá a kamilla?
2021. nov. 6. 20:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kamilláznám, az szárít.
2021. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt a szomszéd cicájával is. Teljes antibiotikum kúra után még kellett 2-3 nap (összesen majdnem 2 hét) mire visszahúzódott neki a hártya. Szerintem türelmetlen vagy.
2021. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszt!

Csak féltem, mert nálunk a macska nem háziállat, hanem családtag.

És el akarom kerülni annak a lehetőségét, hogy esetleg nem teszek meg mindent annak érdekében hogy meggyógyuljon.

Remelem minden rendben lesz es az antibiotikum hatására eltűnik ez a hartya a szemecskéjéről.

Esetleg ha valakinek még hasonló tapasztalata van/volt, szívesen várom a tanácsokat, meglátásokat!

2021. nov. 6. 23:31
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Túlbonyolítod, kamilla tökéletes rá. Próba ki! Eléggé értek a gyógynövényekhez.
2021. nov. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
De kamillából ne ezt a proli mártogatósat használd, hanem a dm-ben van normális szálas, herbáriás. Abból jó töményen!
2021. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Bioboltban vásároltam kammilát, talán az megfelelő minőségű.

Megpróbálom akkor azzal is kezelni, hatha segit egy picit.

2021. nov. 7. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!