Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a szomszéd...

Mit csináljak, ha a szomszéd macskái minden tönkretesznek a kertemben? Sintérrel el lehet őket vitetni?

Figyelt kérdés

Már a virágaimat, a bútoraimat tönkretették, a kertem tele van végtermékükkel, nagyon elegem van.

Valakivel el lehet őket vitetni, ha becsapdázom őket?

Kedves gazda letojja, hogy a telkén tartsa őket. Már szóltam neki kedvesen meg durván is, hogy elvitetem őket, de nem tudom a sintér csak kutyákat visz el, vagy macskákat is? Van egy Kangal keverék kutyám, ott meg mindig lesnem kell, nehogy elkapja valamelyiket, mert akkor persze menne a balhé.

Elegem van, hogy nem tartja tiszteletben a kertemet! Durva módszert nem akarok, de már kezd elfogyni a türelmem, mert ez vagy 10 macska, nem 1.



2021. nov. 6. 22:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Elsőre megpróbálnék ültetni olyan növényeket, amiknek utálják a macskák a szagát, ahányszor meglátnám őket, elriasztanám. Nálam ez bevált, néhányszor ráüvöltöttem, hogy sicc! Azóta nem jön át.
2021. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Bár durvának tűnhet és hatalmas macskarajongó és állatbarátként mondom ezt, de amikor észreveszed, hogy a kertedben vannak, próbáld őket slaggal kicsit lelocsolni vagy üvegből lespriccelni őket vízzel. Nagynénémnél ez bevált, főleg, hogy most jön a hideg, még kevésbé akarnak majd nedvesek lenni. Egy idő után megtanulják, hogy ha nálad járnak, bizony ez lesz a vége.
2021. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Engedd csak el a kutyát, hiába balhézik a szomszéd, nehogy már a te telkeden belül korlátozd a saját kutyádat! Ha nem tudja a telken belül tartani őket, az az ő kockázata, hiába ordít, nem lesz igaza. Egyébként a macska elég gyors ahhoz, hogy a kutya ne tudja elkapni, de ha a kutya el van engedve, kedve sem lesz átmenni. Persze próbálhatod a sintért is, de a kutyád gyorsabban és egyszerűbben meg fogja oldani a problémát.
2021. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

Ha a kutyád elkergetné a macskát akkor mégis mi az Istennyiláert nem engeded szabadon az udvaron egész napra?

Megvan a legegyszerűbb mód.

Olyat is hallottam, hogy befogták a macskákat aztán pár faluval odébb kiengedték, haza onnan már nem talál.

A sintert felejtsd el.

2021. nov. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%
Ha elkapja a macskát a kutyád, hát így járt. Én azon aggódnék el ne kapjon valamit a macskáktól. Az ilyenek nem fogják fel, hogy állatot tartani nem kötelező. A legjobb valóban ha lelocsolod őket vízzel, ha kíméletes szeretnél lenni.
2021. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%
Én elkergettem őket mindig. Azóta ha meglátják hogy egyet lépek az irányukba, menekülnek. Persze az is sokat segített hogy vad macskák, nem barátkoznak. Kutya a legjobb megoldás. Ha befogod a macskát és elviszed messzire, visszatalál. Többen is írták már.
2021. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg nem jó megoldás az ha elfogod és elviszed jó messzire a lakhelyedtől és ott engeded szabadon:

1, mert nem teheted ezt meg (ha betudja bizonyítani a szomszéd, hogy ezt csináltad a macskájával akkor megütheted a bokád, főleg ha befogják és chipel rendelkezik)

2, mert visszatalál a macska a legtöbb esetben vagy vissza hozzák a chip miatt

Íme néhány valós regisztrált esemény:


Hasonló esetre, amikor valóban az elveszett macska tért haza, csak néhány korábbi példa van. 1978-ban Ausztráliában egy Howie nevű állat 1600 kilométert tett meg elvesztési helyétől a lakhelyéig. 1989-ben Oroszországban egy Murka nevű macska 500 kilométert utazott gazdája szüleinek lakhelyétől moszkvai otthonáig. Egy Ninja nevű amerikai állat pedig 1997-ben gazdái költözése után egy év alatt 1300 kilométert tett meg Utah államból Washington államba, a régi otthonához.


Itt a teljes cikk:

[link]


Szerintem is enged szabadjára a saját területeden a kutyát.

Előtte ha félsz a szomszéd reakciójától pld: hogy átdob a kutyádnak mérget vagy tudom is én más szemétségre képes akkor érdemes vele tisztázni, hogy zavar téged a macskája és így fogsz védekezni, hogy többet ne jöjjön át hozzád.

Hagyd hogy alázzon gyalázzon és feltörölje veled a szart is, de legalább tudattad vele, hogy a kutya most szabadon van és ha nem vigyáz a macskájára akkor magára vessen, egyébként ezt fel is veheted telefonal legalább lesz bizonyítékod, hogy te jó szomszédként szóltál és akár még a szomszéd reakcióját is felveheted az még jól jöhet ha perpatvart rendezne. .

2021. nov. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
Ne szólj rá a kutyára. A macska óvatos állat, és fürge, felmászhat azonnal egy fára vagy már a kertet is elhagyta amikor a kutya neki indul. 1-2 alkalom után nem fog próbálkozni. Nálunk is azért nincs már a kertben kóbor macska, mert az új kutyánk nem tűri meg őket (az előzőt nem érdekelte, de nem emiatt vettünk kutyát)
2021. nov. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
7%
Miért vinne el olyanokat,akiknek van helyük és van gazdájuk,a két szép szemedért?
2021. nov. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
19%
Vegyél egy hatalmas kandúrt! Nekünk vagy a kutya zavarja el, írtja ki, vagy a saját két macskánk. Olyan domináns és hatalmas kandúrunk van, hogy a környékre sem nagyon jár másik macska. :-D (egyszer úgy összeverekedett, hogy szó szerint kocsányon lógott az egyik szeme, orvos visszatette, semmi baja azóta, nem is vakult meg)
2021. nov. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!