Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egyik macska állandóan...

Az egyik macska állandóan bejön kakilni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 macskánk van. Az egyik csak kint végzi a dolgát télen-nyáron, a másik viszont hideg évszakokban csak bent hajlandó a dolgát végezni. Hiába etetem kint az udvaron, tartogatja, és mikor pár óra múlva beengedem, rohan az alomba. Ő azt sem jelzi, ha kakilni,pisilnie kell, nem merem elvenni az almot. A másik kikéreti magát, szól, hogy ki akar menni, és kiengedem.

2021. nov. 7. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

..és?

Ő jobban alomhoz van szokva mint a másik,neki most ott kényelmes.Igazán nem nagy ügy takarítani utána,ha már kellett macska :D

2021. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Semmit. Takaríts.
2021. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

A macskák is különbözőek.


Nekem csak egy van. Ő néha kint végzi el a dolgát, és néha meg bent. Ahogy neki kedve tartja :)

És van olyan is, amikor pedig hangosan nyávog, jelez, hogy vmi baja van. Ilyenkor tudom, hogy csak pisilnie kell. Hát szépen fogom a macskát, és beleteszem az alomba. Ez a legjobb, amit ilyenkor tehetek. Ő meg fogja, és elvégzi ekkor a dolgát :D

2021. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekünk ő nem "kellett", meghalt a gazdája, a gazdájának nem volt családja, és ránk maradt. Nem szeretem annyira, és takarítani se szeretem. Valami ötlet jó lenne, hogy szokhatna meg kint.
2021. nov. 7. 17:36
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Akkor valószínűleg az előző gazdájánál alomra volt szoktatva. A DM-ben lehet kapni növényi almot, attól rögtön összeáll a pisi is, a kaki is, és teljesen szagtalanul várja, amíg egyben két másodperc alatt kiemeled belőle. Mi is olyat használunk. Rizikós dolog ennyi idő után leszoktatni a macskát az alomról, mert nem biztos, hogy rögtön felfogja, hogy odakint kellene inkább elvégeznie, és nem mondjuk a kanapé alatt a szőnyegen.
2021. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De mondom, nyáron vagy melegben kint végzi a dolgát. Hideg évszakban van ez, hogy kint tartogatja, és ha bejön, egyből rohan a budijára.
2021. nov. 7. 18:02
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Akkor próbálj meg kitenni neki almot a kertbe valami száraz, fedett helyre (eresz alá pl.). Takarítani ugyanúgy kell, de legalább nem lesz bent szaga.
2021. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Anyám!8, ha nem tudsz válaszolni, ne írj könyörgöm. Öreg macska, egész életében itt élt, nem igaz, hogy nem lehet tanácsot kérni bakker?!
2021. nov. 7. 19:45
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy az állat kategória is tele van suttyókkal, jelenteni fogok mindenkit, aztán tiltani, utána törlöm a kérdést.
2021. nov. 7. 21:06
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Egyiket sem tudod megtenni a jelentésen kívül.Az igazság fáj,de érdemes lenne átgondolnod amit mondanak a kommentelők.Nem tudom mit vársz,hogy mit tanácsoljunk.Tán valami macska kaka tréninget?
2021. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!