Kezdőoldal » Állatok » Macskák » És ezt mért nem olvassa el az...

Gerbilgirl kérdése:

És ezt mért nem olvassa el az akinek kellene?

Figyelt kérdés

[link]


Kedves mindenki! ( akinek nem inge ne vegye magára )

Hogy lehet hagyni ÍGY elfajulni a dolgokat??

( és most nem csak macskákra gondolok, hanem az összes állatra).

Lassan síró görcsökkel vagyok ( és sokan mások akik tényleg tesznek az állatokért), hogy senki nem figyel fel egy állatra!

A hirdető szavai nagyon is igazak! Rengeteg olyan ember van, aki hiába segít, még úgy is, hogy inkább Ő nem eszik, csak az a kis állat éljen!


2010. szept. 4. 07:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos a te szavaidból is érződik, hogy nem látod át a dolgokat. Nem így hagytuk elfajulni a dolgokat, éppen javítjuk a helyzetet. De aktív állatvédelem, mint olyan, néhány évtizede létezik, miközben az egész társadalom gondolkodásmódját kell megváltoztatni. Ez nem két perc, generációk kellenek hozzá. Ezt kéne belátni sírógörcs helyett, mert éhen halhatsz te a kis állatért, csak az állatvédelem ennél messze bonyorultabb és nehezebb dolog. Kívánom, hogy egyszer tényleg beszélj tényleges állat- természet- környezetvédővel (nem csak valami önjelölt aktivistával, hanem akinek tényleg érdememi vannak), és rájössz mit is jelent az állatvédő, és mennyire hasztalanok az ilyen írományok, mint amit a hirdető, vagy éppen te írtál. Mert ugye erre helyeselni fog aki egyetért, akit meg kéne győzni, az meg sértődötten lesz**ja majd. Nem ilyen egyszerű meggyőzni a másikat...
2010. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Igaza van az elsőnek sajnos tényleg gondolkodáson kellene változtatni és tényleg kevés a felelős állat tartó. nekem kandur cicám van és őt ivartalanitottam hogy ha kint van ne legyen egy cica apukája sem. Egy 2000 fős faluban lakok ahol rajtam kívül ezt 4 ember tette még meg pedig mindenháznál van cica. Sajnos itt azt vallják h a cicával szinte foglalkozni se kell egyen amit fog adnak neki egy kis tejet és ennyi. A kutyákat sose viszik sétálni stb stb. Szinte engem néznek le hogy naponta sétáltam a kutyát és a cicával is sokat foglalkozok. De hiába állok a fejem tetejére akár egy 80 éves bácsit úgy se győzök meg erről vagy a gyerekét aki szintén az 50es éveiben van és így nőtt fel.szerintem az iskolákban kellene erre nagyobb hangsúlyt fektetni mind a környezet védelemre mind pedig az állat tartásra h a következő generációk ne így nőjenek fel.
2010. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig milyen egyszerűen meg lehetne oldani a dolgot. A kulcsszó: IVARTALANÍTÁS!!! Ez a legkíméletesebb és egyben a leggazdaságosabb módja a túlszaporulat megakadályozásának.
2010. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"...vagy a gyerekét aki szintén az 50es éveiben van és így nőtt fel.szerintem az iskolákban kellene erre nagyobb hangsúlyt fektetni mind a környezet védelemre mind pedig az állat tartásra h a következő generációk ne így nőjenek fel.

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:57.."


Én és a férjem is már ebbe, az általad említett generációba tartozunk, de biztosíthatlak róla, hogy a tengerimalacon és a hörcsögön kívül még nem volt ivarosan hagyott kedvencünk (de őket sem engedtük szaporodni, mindig egyedül voltak). Az én szüleim a harmincas évek közepén születtek, édesanyám a fővárosban, apukám egy vidéki kisvárosban nőtt fel, de ők is azt nevelték már belém, hogy a befogadott kedvencekért minden tekintetben felelősek vagyunk. Ez nem korosztályi, hanem elsősorban az iskolázottsággal, intelligenciával összefüggő probléma.


Igazad van, sajnos a legtöbben még mindig nem így gondolkoznak, engem is elszomorít, amikor pl. az egyik szomszédunk vigyorogva meséli, hogy a berni pásztor szukáját (amit "természetesen" szaporítótól vett) elletni akarja, mert ha csak 20ezerért adja el a kölyköket, már milyen szép kis summa üti a markát évente. És hiába magyarázok neki bármit, meg sem hallja, nemhogy értené... Ugyanakkor a gyerekek - az említett kedves szomszéd gyerekei is! - hetente találnak kóbor, beteg, sérült kutyát, cicát, ilyenkor persze hozzánk hozzák, mi vagyunk az utca "menhelye". Próbálunk életet lehelni a szerencsétlen jószágba, állatorvosi vizsgálat, ha kell kezelés, roborálás, aztán gyorsan barátoknál, kollégáknál (akikről tudjuk, hogy ivartalanítani fogják), ismert, jó menhelyen helyet keresni nekik. Heroikus küzdelem ez, sosincs vége. De félek, lesz egy pont, amikor minden barátunk, ismerősünk, kollégánk "tele" lesz már kiskedvencekkel, esetleg a menhely sem tudja bevenni szegény állatot, akkor aztán mi lesz?!


Az én véleményem szerint is az iskolákban, tantervi keretek között kellene oktatni a felelős állattartást. Egy-egy látogatás a sintértelepen, menhelyen elég sokkoló lenne a gyerekeknek, hogy komolyan is vegyék a tanultakat. Mi már többször elvittük a kisfiunkat menhelyekre (minden cicánk, kutyánk menhelyi vagy talált és befogadott volt), ő legszívesebben mindet örökbefogadná :=). Örülök, hogy nekünk sikerült ilyen érző lelkű, felelős gondolkodású gyereket faragnunk belőle és hiszem, hogy megfelelő pedagógiai programmal a többi kisgyereket is az állatvédelem mellé lehetne állítani.

2010. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
És ahol nincs pénz az ivartalanításra és semmilyen ilyen alapítvány nincs ott mi a helyzet? Ha ingyenes lenne akkor nem lenne ennyi Mirci, meg Marci kóbor macska, senki sem direkt tenyészti ezeket az utcának....
2010. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Gyermekem osztályfőnöke elsőben kitalálta, hogy ők környezet tudatos osztály lesznek. Meg is tett, amit tudott. Beszélt nekik mindenféléről, rendben tartották az iskola udvar, másodikban már teljesen maguktól kérték a gyerekek a kukazsákot, hogy összeszedjék a szemetet. Kaptak buszt, kimentek a szelektív szeméttelepre. A szemét telep mellett ott van a helyi kutya menhely, így a gyerekek szembesültek a nem megfelelő állattartás következményével. Jó volt, elindult valami. Aztán elsikkadt. Mert a szülők morogtak, hogy a miért az ő gyerekük szedi a szemetet mások után, mert minek kell kivinni a koszba a rühes állatok közé őket. Majdhogynem szabotálták a kezdeményezést. Pedig szerintem az ölet nagyon jó volt. Ám nagyon nehéz egy fafejű társadalomban eredményt elérni.
2010. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9:29-es Tudom hogy van kivétel de te is beláthatod hogy a legtöbb 80 éves nem olyan mint a szüleid de ez végülis érthető akkoriba sokaknak enni valójuk se volt kevés gondjuk is nagyobb volt szegény macskánál
2010. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

igaza van ennek az írónak, nekünk is van egy ismerősünk, aki lassan már 60 macskával "büszkélkedhet", mert mindegyiket szereti, de nem viszi el őket elköttetni... hiába mondjuk neki, hogy ez így nem normális, és olyan büdösbe nem lehet megélni, ahogy ő él.... nem hallgat ránk se, a gyerekeire se.... senkire...


ammm.... mondjuk a másik gondolatom az volt ezzel kapcsolatban, hogy amit itt írtál hogy "inkább Ő nem eszik, csak az a kis állat éljen!"--- ez azért már egy kicsit durva... a ló másik oldala... azért... és most lehet ócsárolni amennyit csak akartok... enni kell... a maskának is... de akkor azt úgyis meg lehetne oldani, hogy teis eszel, és a macska is... azért nem az ókori egyiptomban vagyunk, hogy több millióan éheztek, de a macskákat aranytrónra emelték... szóval... nekem ez valahogy fura volt...

2010. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Azért végletekben nem kell gondolkodni, ha én gazdi nem eszek, csak hogy az állat éljen, akkor nekem se lesz energiám, hogy eltartsam nem csak magamat, hanem az állatot is, és éhen halok, az állat meg megy az utcára vagy ki tudja, hova. Szóval na... A baj nem (csak) itt van.

Az embereknek olyan állatot kéne választani, amit el tudnak tartani, és annyit, amennyit el tudnak tartani. Ez nem mindig jön össze.

A tenyésztőknek ha kedvenc célra visznek el tőlük állatot - ha van ivartalanítási lehetőség (nincs minden állatnál - pl. madaraknál és vízi állatoknál nincs) -, akkor ivartalanítási kötelezettséggel, vagy már ivartalanítva kéne odaadni az állatot. Nem tudom, van-e ilyen tenyésztő, de tudtommal a menhelyek viszont ezt csinálják.

Nagyon fontos lenne, hogy a tenyésztő megfelelő tájékoztatást adjon az állatról a leendő gazdinak, tartási követelmények, igények, amiket nem lehet kihagyni, nem csak szóban, de írásban is akár. És pl. ez fontos lenne a kisállat-kereskedésekben is, ott általában nem nagyon adnak tájékoztatást, ha valaki bemegy venni egy állatot, nem kérdezi meg minden kereskedő, hogy tud-e mindent a gazdi, eladják annak is, aki lehet, hogy 2 hónap múlva új állatért megy, mert a régit "kinyírta" hozzá nem értése miatt. Mellesleg sok kisállat-kereskedő úgy dolgozik - és ez is rossz - a kereskedésben, hogy dunsztja sincs azokról az állatokról, amiket elad (ilyenre is volt már példa, a legkevesebb, hogy a nemeket keveri). Ezt se ártana felülbírálni (minimum egy "gyorstalpaló" oktatásra szükség lenne az új munkatársak részére).

A tenyésztés is egy érdekes dolog, mert ha valaki hivatalosan tenyésztő akar lenni, az fizessen ki x díjakat (minden állatnál, ahol erre vannak szervezetek), de ki garantálja, hogy akinek erre van pénze (bizonyos állatoknál ezek nem kis összegek), az vajon ért is a tenyésztéshez, vagy csak a pénzéért "vásárolja meg, fizeti le" a szövetséget, a bírákat, az orvost, de az állatokkal felelőtlen? Talán a kevésbé pénzes, de lelkiismeretes tenyésztőket lehetne támogatni kedvezményekkel, talán ellenőrizni kéne szúrópróba szerűen, hogy aki jól tejel, vajon a pénzen kívül tudása is van-e az állatokhoz?

És lehetne még írni, ez egy nagyon sokrétű dolog.

Kérdés, vajon van-e minderre energia és pénz, hogy úgy történjen változás, ahogy kell.

2010. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű. Nagyon megrendítő. Sajnos amikor még fiatalabb voltam én is ilyen cipőben jártam. Volt egy cicám aki évente 2x fialt és mindig sikerült piacon elajándékoznom a kölyköket. A cicát ivartalaníttatam 4 éves korában, azóta rendszeresen fogadok be kidobott almokat, cicákat, kutyákat :( Tudom, hogy sokan, pont úgy mint én, nem is tud erről az ivartalanítási mizériáról, és ezért nem csinálják. Sokakanak meg sajnos az a kevés pénz az indoka :(
2010. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!