Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatápok? Melyik a jobb?

Cicatápok? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hónapos cicának rendben lesz a Junior száraz- és a Felix nedves táp? A csirkéset nagyon szereti, vettünk még marhásat és lazacosat is.

Illetve szerintetek rendben van az, ha 2-3 naponta kapna nedveset? Szeretném közép-hígan tartani a székletének állagát, az rendben van vagy inkább a híg/kemény lenne a jó?

Sokat eszik és iszik, de napi szinten több órát van vele foglalkozva, ha éppen nem alszik, akkor folyamatosan játszunk. Lefekvés előtt lazán lemegy a 3-4 óra játék is, aztán este csak inni, enni és az alomhoz kel fel, jön is vissza aludni a nyakamhoz. :)



2021. nov. 11. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Felixes mocskot ne adj neki! Megéri a prémiumtáp, hidd el. abból kevesebbet eszik, egészsége sokkal jobb lesz, spórolsz az állatorvoson. Összességében olcsóbb a drágább. Nálunk most Trovet van és Royal szuperprémium gyógytáp. A szaftos még mehet, de féléves kora után már átállhatsz teljesen szárazra. Csak nedves az ne legyen, kell a fognak a rágás.
2021. nov. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
szuper prémium *
2021. nov. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindig megnézem az összetevőt és prémium táp amit láttam az 8% húst tartalmazott, míg a Felix sokkal többet. Konkrét márkát mondana valaki?
2021. nov. 11. 00:53
 4/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
97%

Fontos hogy mindig a cica életkorához illő eledelt válaszd.


Kitten: 5 hetes kortól 4-6 hónapos korig.

Junior: 4 hónapos kortól 12 hónapos korig.

Adult: 12 hónapos kortól 10 éves korig.

Senior: 10 éves kor felett.


Prémium márkák, nem olcsók, de nem érdemes a kaján spórolni mert később a dupláját hagyod ott az állatorvosnál.


Néhány márkához rakok konkrét terméket is.


Almo Nature:

[link]

[link]


Animonda Carny


Brit Care: [link]


Happy Cat: [link]


Premiere: [link]


Real Nature: [link]


Royal Canin: [link]


Purizon


DaDo: [link]

[link]


Carnilove: Carnilove Cat

Chicken & Salmon


Profine


N&D: [link]

[link]


Ami meg a székletet illeti az a legjobb ha minél kevesebb (mert akkor jól hasznosul a kaja) és olyan állagú ami nem piszkolja össze a macska bundáját.

2021. nov. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen rengeteget segítettél!!
2021. nov. 11. 07:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha híg a kaki, ott gond van. Ez tipikusan a vacak kaják miatt szokott előfordulni. Olyan keménynek kell lennie, hogy egyben kijöjjön, ne maradjon kakis a cica feneke (persze egy kicsinél véletlen megeshet, hogy olyan marad, de nem állandóan) és simán el tudja kaparni egyben az alomban, ne essen darabokra, ne legyen kakás a mancsa sem. Tudom, ez most elég gusztustalan részletesség, de a lényeget akartam átadni.

Felix az max jutalomfalatnak jó, de nem állandó etetésre. Nagyon sok mesterséges ízesítő van benne, ami nem kell egy macska szervezetének.

És igen, sajnos a prémium (áron kínált) tápok közt is vannak olyanok, amik nem felelnek meg a szintnek. A Royal pl tipikusan ilyen, erősen középkategóriás, felsőkategóriás árban.

Ha ár/érték arányt nézel, szerintem a Smilla verhetetlen. Érdemes kipróbálni.

Nedveset teljesen jó, ha nem eszik mindennap, nem is kell. Jó, ha azért kap, mert azzal is jut folyadék a szervezetébe, ami fontos, de simán elég 2-3 naponta, amit írtál.

2021. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor szoktam neki adni, ha túl kemény. Mármint amikor nagyon sok tápot eszik és kevés vizet iszik, hogy pótoljam. Ránézek majd erre a márkára is, köszönöm.☺️ Szerencsére híg sosem volt az ürülék.
2021. nov. 15. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat segített ez a kérdés.
2022. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia!Sok mindent kipróbáltam a cicunak,de a Josera Catelux a kedvenc.Van,hogy időnként Felix alutasakost is kap(naponta 1x),de száraz tápból csak a Josera,már fél éve.A cica most lesz 1 éves.
2022. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!