Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van, hogy a cicák végig...

Van, hogy a cicák végig aludják az estét? Hozzá lehet őket szoktatni, hogy este aludjanak?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy utcára dobott kiscicát, az állatorvos szerint 2-3 hónapos lehet. Egy kis energiabomba, nappal folyton szaladgál fel-alá a lakásban, játszik, stb. Viszont ez éjszaka sincs másképp.


A problémám abból adódik, hogy garzonlakásban lakom, tehát nincs külön szoba, ahonnan kicsukhatnám, miközben alszom. Így egész éjjel hallgatom, ahogy zajong közvetlen mellettem, ami miatt elég nehéz aludnom. 1-2 órákat szokott aludni, de azt mindig 1+ órás játék követi.


Sosem volt cicám, őt is főleg azért fogadtam be, mert nem akartam az utcán hagyni. Akinek több tapasztalata van velük: ez a játékos viselkedés csak abból ered, hogy még ilyen fiatal, és várható, hogy lassacskán majd lenyugszik? Vagy a macska személyiségétől függ, mennyire lustálkodó, és ezt valószínűleg nem fogja kinőni? Meg lehet nekik tanítani, rá lehet nevelni őket valahogyan arra, hogy az éjszaka aludjanak? Még nagyon fiatal, ezért remélném, hogy lassan hozzá tudnám valahogy szoktatni, hogy este aludjunk. Ha van esetleg valakinek tippje, az légyszi ossza meg! Azt már észrevettem, hogy közvetlen evés után nagyon felpörög, úgyhogy mindig alvásidő előtt néhány órával szoktam vacsit adni neki, hogy addigra egy picit lenyugodjon.



2021. nov. 14. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Napközben játsz vele sokat, fáraszd ki, úgy többet fog este aludni. Viszont én nem hiszem, hogy végig tudná aludni az éjszakát, tekintve, hogy éjszakai állat.
2021. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha felná lényegesen lustább lesz.
2021. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Kb fél éves korukra mindkét cicánk beállt a gyerekek napirendjére: este 9 és reggel 9 közt alszanak, délelőtt rohangálnak, ebéd után alszanak, amikor kelnek a gyerekek, ők is és megint játszanak. 😊
2021. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Kicsit lehiggad majd idővel, de ahogy az első is írja, éjszakai állat. Viszont ha napközben jól kifárasztod a játékokkal, valószínűbb, hogy az éjszakát javarészt alvással tölti majd. A miénk a játékokon kívül "mozizni" imád nagyon, kiül az ablakba, és figyeli a külvilágot. Ezzel elég jól eltölti az időt akár órákon át is, pláne, hogy elég kényelmes üldögélőhelyet tettünk neki a párkányra. Néha éjszaka is látom, hogy ott ül, és les kifelé.

Amúgy egy átlag felnőtt macska 16-20 órát alszik egy nap, szóval idővel nem lesz már olyan energiabomba.

2021. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Minden macskának más a viselkedése, máshogy reagál az éjszakai alvásra is.

Fáraszd ki nappal, és lefekvés előtt etesd meg, menjen el pisilni, kakilni. És akkor jobbat alszik.

Az enyém is fiatalabb korában sose aludta át az éjszakát. Játszanom kellett vele.

Most már, 6 éves, és elmondhatom, hogy átalussza az éjszakát. Pláne ha este eszik egy jó nagyot, majd elvégzi a dolgát.

És szerintem mindig játékos marad, legalábbis az enyém (sziámi) rettenetesen játékos. Délelőtt alszik, viszont délután, ha nem foglalkozik vele senki, akkor halálra unja magát, és addig sír, míg nem kezdek el játszani vele.

2021. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Ismerősöm kivett 3 nap szabit, hogy a macskát átszoktassa éjszakai alvásra, napközben folyamatosan ébreszgette. Mi csak üvöltöztünk vele minden éjjel, míg meg nem tanulta.
2021. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Az enyémnek kb. négy éves korára állt be úgy a napi rutinja, hogy este 11-kor elment aludni, és reggel hétkor lett újra aktív. De mivel éjszakai állat nyilván nem végig aludt, időnként felkelt, mászkált a lakásban, eszegetett, csak nagyon halkan. A nagy éjszakai rohangálások megszűntek. Csak hát aztán nemrég örökbefogadtunk egy kiscicát, aki viszont még játszik éjjel, most aztán megint mindketten rohannak éjszaka.
2021. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Még kiscica, ha idősebb lesz leszokik róla és aludni fog.
2021. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, ezek azért bíztató kilátások. Igazából az sem feltétlen zavarna, ha éjjel nem aludna végig, csak nyugodtabb lenne. Ha pl. csak fel-alá mászkál, arra még nem szoktam felkelni.
2021. nov. 14. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Az enyémek este 9-től alszanak reggel 5ig. Nem tanítottam őket, csak felvették a ritmusunkat...sőt,korrábban lefekszenek aludni, mint mi.
2021. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!