Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tanitsam meg a macskam,...

Hogy tanitsam meg a macskam, hogy nem maszhat fel a konyhaszekrenyre?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy cicat. Eddig nagyon jol viselkedett, nem ugralt sehova, tudta hova kell vegezze a dolgat. Jatekos cica, viszont mar eleg idos, kb 6 eves. szoval a mindennapjai azzal telnek leginkabb, hogy alszik es eszik. Na meg dorombol ha simogassuk. Anya nem akarta eleinte beengedni, de ez neki is nagyon tetszett:))

Aztan ma mar masodjara vettem eszre, hogy mikor senki nincs bent, bemegy a konyhaba es felmaszik a konyhaszekrenyre. Kicsit elkezdtem kiabalni vele (lehet semmit nem fog fel belole😂),de ezen felul ben tudom mit csinalhatnek.. ha anya megtudja, biztos kiteszi az udvarra.. azt meg nem szeretnem.

Ehes biztosan nem volt, reggel az volt az elso, hogy megetessem.

Mit csinalhatnek, hogy leszokjon rola?



2021. nov. 16. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Spricceld le vízzel. Csattintsál a tenyereddel. Szólj rá hangosan, hogy NEM.

A siker nem garantált. Nekem mindig voltak cicáim, egyik se ugrott asztalra/szekrényre. Kivéve a mostani. Ha ott vagyok, nem meri megtenni; ha nem vagyok ott, nos..amikor hallom, hogy csattannak a tappancsai a konyhakövön, tudom, hogy megint a szekrényen mászkált.

2021. nov. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írta,az teljesen jó módszer.

Amikor meglátod,hogy tilosban jár,akkor rászólsz.

Persze ez nem 100%-os módszer,de az esetek többségében működik.

Nekem is volt olyan cicám, amelyik hamar leszokott a konyhapultról így.

De előfordult,hogy éjjel hallottam,hogy fellógott.

Aztán csak kiszóltam neki és ugrott is le.

Igazából az én hibám volt,mert a tűzhelyen felejtettem egy serpenyőt, amiben volt egy kis szalonnazsír.

Hát meg kellett néznie 😀

De egyébként,ha odafigyeltem,hogy ne hagyjak kint kaját,akkor ilyesmi nem fordult elő.

2021. nov. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Alufóliát is lehet tenni a konyhapult szélére, annak nem szeretik a tapintását.
2021. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy 1-es írta, hangos, hirtelen zajt kell csapni (taps, SICC, PSSSSS, stb.). Egy ponton amikor a mienk sokat rosszalkodott kiscica korában tartottam kéznél vízipisztolyt, akkor is lespricceltem kicsit valami éles hanghatás következtében. Természetesen nem kell, hogy ázzon a macska, csak elég, ha kellemetlen élményként rögzül benne a dolog, pár ilyen eset után megtanulja.


De valóban, ha kaját nem hagysz kinn, az is sokat segít.

2021. nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a macska a sótartó miatt járt fel a konyhaasztalra, mindig belenyalt. Utána elzártuk a sótartót evések között, így már nem ment fel.
2021. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet szoktatni arról hogy felmásszon, de akkor is fel fog menni ha kíváncsiskodik.

Nekünk leszokott róla, de ha valami érdekeset hagyunk ott és nem tudja mi az és nem bírja leküzdeni a kíváncsiságát éjjel felmegy megnézi mi az.


Spriccelős módszer bejött mert utálja a vizet, de a citrus féléket még inkább, úgy hogy abból gyakran van az asztalon. Eleinte citromos vizet spricceltem szét. Hát nem örült neki :D

2021. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyolc éves kandúromat, nyolc év alatt nem tudtam leszoktatni az asztaloztásról, szekrényezésről, székezésről. Ha tök üres az asztal, akkor is felmegy, ha olyanja van, ha tele az asztal, akkor is, talál magának annyi helyet, hogy ő pont elférjen. Soha semmit sem ver le, mindent békén hagy, de az ott az ő helye. konkrétan minden az ő helye :D
2021. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Hiába tudja a cica, hogy mit nem szabad, attól még gyönyörűen csinálja. Nálunk ha eszünk, ő is "ott ül az asztalnál" s ha valaki figyelmetlen, máris "egy tányérból esznek".

Jó, ez hatásvadász túlzás, de tündérien "rosszak".

A macsek nálunk az 1.8m es hűtőn alszik. Az asztalt is szereti.

Ha csúnyán ránézek akkor lejön, de ha elfordulok.....

Imádom a rafinált pofáját.

Szvsz. sosem fogod leszokatni, max finomítani a dolgain. :)

2021. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, attól, hogy te nem tudod nevelni a macskádat, még nem lehetetlen. Nálunk pl. nem járnak fel asztalra, pultra. Nem, akkor sem, ha nem vagyunk ott.
2021. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És élnek még, vagy ki vannak már tömve? :)


Csak ugratlak, nehogy komolyan vedd!

2021. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!