Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valamit rosszul csinálhatok...

Valamit rosszul csinálhatok fülatka kezelésnél?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete etettem egy kóbor cicát az kertben, szépen lassan hozzám szokott és hétfőn elvittem állatorvoshoz hogy szeretném befogadni és vizsgálják meg. Az állatorvosnál a macsek elkezdte vakarni a fülét és picike kávézacc szerű szemecskék potyogtak ki a füléből. Kiderült fülatkája van, az orvos kitisztította neki a fülét, és felírt neki kezeléste Otodine fültisztító cseppet meg Orilan cseppeket atka ellen és naponta 2x kell ezekkel kezelnem. Amúgy kb másfél éves kandúr.

Kapott még bolha ellen cseppet és féreghajtót is meg injekciót is. Most márcsak az ivartalanítás van hátra, jövő hét hétfőn kell visszavinnem őt a dokihoz.

A gondom leginkàbb az hogy én úgy látom hiába kezelem a fülét, ha bele világítok a fülébe akkor a fülkagyló belső részén még van barna fülzsír. Ez normális?

Viszont már nem vakarózik, nem rázza a fejét se. Rosszul csinálhatok valamit?


2021. nov. 18. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, normális! A fülmosást (Otodine) két hétig kell csinálni, de szerintem nem naponta kétszer, hanem kétnaponta... Nem lehet, hogy rosszul maradt meg az utasítás? Egyébként fülmosást min. kettő hétig kell csinálni, szóval normális, hogy még látod.
2021. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem csinálod rosszul, elég makacs dolog a fülatka. Idő kell hozzá és türelem.
2021. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fülatka nehezen múlik sajnos. Két hét az semmi. Mi mindkét cicánkat legalább fél évig kezeltük, ráadásul benti cicák. Mondta az állatorvos is, hogy ez teljesen normális, fél év, egy év simán lehet a kezelés. Két hét után még ne várj semmit.
2021. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, idő kell hozzá de el fog múlni :)
2021. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 4-5 hónap alatt tűnt el teljesen, háromszor kellett kezelni és 2-3 naponta (aztán a vége felé heti egyszer) tisztítani otthon a fülét. Pedig egyedüli, benti cica. Nagyon nehezen múlt el sajnos, de mondta a doki, hogy ez normális olyan értelemben, hogy ez egy makacs fertőzés.
2021. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a fél év fülmosás nekünk is utasítás volt, fokozatos ritkítással, a végén heti 1X. Igaz nálunk fülgyulladás volt nem atka. Ezek szerint a fülészeti probléma mind ennyire makacs. 1# voltam.
2021. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Advocate spot-on készítmény minden külső-belső parazitát kiirt. Nálunk már az első kezelés után elmúlt a fülatka. Konkrétan a cica fülét nem is kezeltem, csak a nyakára tettem ezeket a cseppeket.
2021. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es, a miénk is ezt kapott háromszor is. Sajnos így is megszenvedtük (5-ös voltam).
2021. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Az nekünk is megvolt. Így is fél évig tartott. (3-as voltam)


Arra is figyeljetek amúgy, hogy ne csak a cica fülét tisztítsátok, hanem a fekhelyeit, párnákat, plédeket, macskabútort is rendszeresen.

2021. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!