Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szerezzem vissza a...

Skynen kérdése:

Hogyan szerezzem vissza a bizalmat egy cicánál?

Figyelt kérdés
Nem az én cicám, anyumé. Csak nyáron míg magyarba voltak egy pár hónapra addig sokat volt egyedül a cica és azóta valamiért nagyon fél az emberektől és nem bízik bennük. Gondolom akire rá volt bízva az egyszer-kétszer oda csapott neki. És szeretném valahogy megnyugtatni a cicát, vagy valami hogy ne legyen ilyen félős és kicsit bújósabb legyen újra. Mert régebben az volt. Valaki tud segíteni ebben?

2021. nov. 23. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor még rajz táborban voltam ott volt egy oda szoktatott nőstény. Nagyon félt ha ráneztem már futott, de egy hét után magától mászott az ölembe és fájdalmas búcsút vett tőlem íme a teknika.

Ha heszik nézd.

Ha mászkál nézd.

Mozogj a közelében és ha hirtelen rádnez állj meg.

Napról napra menj közelebb hozzá mikor eszik.

Mikor már egészen közel enged magához simogasd meg de ha elszakad ne kövesd.

Napról napra egyre több simítast tudsz rajta csinálni ha el akar menni adj neki jutalom falatot, hogy maradjon még.

Ha mer egyeltalán nem megy el vedd az öletldbe és simogasd és adj neki valami ennivalót, fontos, hogy ha ki akar menni ne engedd ki legfeljebb 1 perc után. Ez után hagyd mad menjél el.

Egyre tovább van az öledben.

Étellel csalogasd az öledbe és hidd el nem fog ki menni.


És kisszen vagyunk! :-D

2021. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok simi, kaja, játék, nyugodt hang, türelem, türelem, türelem.
2021. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak olyan tápok, amik stresszes macskanak vannak, egy kis ideig adjatok olyat neki. Ne egrecírozzátok, néha próbálkozz be a siminél. És jatsz vele, a jáék bizalmat szül.
2021. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!