Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszélyes, ha a macska megeszi...

Veszélyes, ha a macska megeszi a patkány fejét?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,ha egy macska megeszi a patkány fejét,az elpusztul.Most nagyon félek,mert a cicám elég furcsán viselkedik,nem jön hívásra és nagyon bambának néz ki. Az egyik fa alatt találtam egy fej nélküli patkányt,szóval gondolom ő ette meg. :S Ebbe tényleg belepusztulhat? Nem tudtok valami házi módszert,mert félek hogy baja lesz holnapig...
2010. szept. 5. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a patkány veszett volt, akkor állatodiki, de gyorsan!
2010. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

házi módszert???? O.o Ide figyelj. Kapd fel a cicádat, tedd egy macskatáskába. Szólj édesanyádnak vagy édesapádnak, hogy most azonnal hozzák a kocsit, és irány az állatorvos. Ne próbálkozz házi gyógymódokkal, mert akár az életén is múlhat a dolog...

Nos, a patkány alapvetően sok betegség hordozója lehet, ráadásul fertőző is lehet. Esély van arra, hogy a patkány, amit megevett, az is fertőzött volt, szóval menjetek most azonnal az állatorvoshoz!

Remélem meggyógyul, bármi is volt a baja!

2010. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
csak kamaszodik.......azok ilyenek!
2010. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A patkány feje mérgező. Ezt megenni olyan hiba, amit egyedül egy macska követhet el kilencszer.
2010. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A patkányra nézve veszélyes az tuti :)

De a cicádat vidd el állatdokihoz még ma.

2010. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
esetleg ha a patkány patkánymérget evett, az kihat a szervezetére és...vidd el az állatorvoshoz inkább a macskádat
2010. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a patkány egészséges volt, akkor nem lesz baja, de feltételezem nem volt az, mert a macskád "sápadt" (én így hívom ezt a tünetegyüttest). Nem veszettség szerintem, inkább fertőzés vagy patkányméreg. Gyorsan vidd orvoshoz!
2010. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Elvittem orvoshoz,kapott k vitamint is. Nem tudom mi volt a baja,de már jól van,rója a köröket az udvaron..:)
2010. szept. 9. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!