Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek milyen tápot...

Szerintetek milyen tápot adjak neki?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos Maine Coon kölyökmacskám. 0-3 hónapos koráig Royal Canin kittent evett, 3 hónapos korától Royal Canin Maine Coon kittent. Azon gondolkodtam, hogy átváltok vmi Whiskasra, mivel elég meggyőző a reklámuk, és még ha tele is van ízfokozókkal, akkor is többet enne legalább belőle a macska és szép nagyra nőne meg :) Szerintetek ez hüyleség? Kiállítási cica.
2010. szept. 5. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ne aggódj, hogy a Royálból látszólag keveset eszik, ugyanis a kevesebb több. Kis mennyiség is laktató és minden benne van. Attól lesz szép a szőre, és nem alakul ki hiánybetegség.

Nos a száraztáp meg is éri.

Viszont tény, hogy a prémium tápok nedves változata nagyon drága. Akár a Royál, akár a Iams, Hills.

Szerintem a száraznál maradjon meg a prémium a nedveset meg váltsd ki igazi hússal, hallal.

Nem is az ízfokózóval van nekem a bajom, hanem hogy állati melléktermékekből származnak.

De baja nem lesz tőle, ha ízlik neki adhatsz csak ne iktasd ki a jó minőségüt.

2010. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Óriási marhaság.... Azért eszik belőle kevesebbet, mert az a Whiskassal ellentétben nem szemétből van, így az a kevés is kielégíti a szükségleteit. Minél sz@rabb egy táp, minél kisebb a tápértéke, annál több kell belőle, ezt tanuld meg és ne dőlj be a reklámoknak, mert a Whiskasban a reklámon kívül semmi sem jó. Ha azt akarod, hogy igazán szép cica legyen akkor még véletlenül sem adsz neki olyanokat.
2010. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oksi, köszi csak az a baj hogy az átlag Maine Coononnál kisebb,és a nyakamon van a kiállítás (2010.09.11-12 Hungexpo) és annyi szépet mutatnak a whiskasról és gondoltam hogy etethetnék azzal :)
2010. szept. 5. 13:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért hogy nagyobb legyen és jobb helyezést érjen el inkább etettnéd silány táppal?Szereted te a cicádat?
2010. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen szeretem. Ezért tettem fel ezt a kérdést.
2010. szept. 5. 16:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Bőven van még ideje nőni, hiszen ők csak 3-5 éves korban érik el a végleges méretüket, úgyhogy türelem!!
2010. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha még csak négyhónapos mindenképpen a legjobb kajára van szüksége.Az én cicám sima házicica de a kajája prémium minőségü.Beszélj a dokijával kérd ki a tanácsát .Egyébbként a whiskastól nem lesz nagyobb viszont a szőre minősége romlani fog .Az egyettlen változás az az hogy többet fog kakálni.Szerintem most pont megfelelően eteted.Ne higgyj a reklámoknak nézd meg mit tartalmaz a whiskas és hasonlítsd össze az RC-vel.
2010. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy hét alatt nem fog megnőni, akármit adsz neki. Verseny előtt a sportolók sem változtatnak a táplálékon...

Maradj minőségnél.

2010. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem egy hét alatt gondoltam havonta vannak a kiállítások :)

Csak ez lesz az első versenye :)

Oksi akkor maradok az RC-nél csak olyan szép reklámok vannak... :)

Meg szép csomagolás...

Meg úgy jó elhinni az egészet :D

2010. szept. 5. 19:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson prémium tápról kommerszre áttérni. Csak annyit érnél el vele, hogy sokkal több emészthetetlen szemetet hajtasz át rajta.

Emiatt még anyagilag sem járnál sokkal jobban: hiába olcsóbb, sokkal többet enne a kommersz tápból...

2010. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!