Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kemeny csomo az oltas helyen...

Kemeny csomo az oltas helyen ami nem mulik, mi lehet?

Figyelt kérdés
Van egy masfel eves hazimacskam, aki mindig megkapja a szukseges oltasokat, azonban az oltas helyen tobbszor kemeny csomok alakultak ki nala. A legtobb par het/honap alatt eltunt, azonban meg mindig erzek egy viszonylag nagy csomot az oldalan. Augusztus vegen kapott utoljara oltast ugyhogy mar boven el kellett volna tunnie. Termeszetesen kerdeztuk az allatorvost is annak idejen, es azt mondta hogy normalis ha begyullad az oltas helye, illetve csak akkor kell megmutatni ha novekedik a csomo. Nem tapasztaltam hogy none, de azert nagyon aggaszto hogy ennyi ido utan is ott van meg. Esetleg valakinek van hasonlo tapsztalata?
2021. nov. 27. 01:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tapintasra nem erzekeny, a merete nem valtozott, attol is fugg mennyire erzem hogy eppen milyen pozban van a macska. A masik cicanknal is elojott egy egesz nagy csomo oltas utan de az azota mar elmult.
2021. nov. 27. 01:29
 2/11 anonim válasza:
57%
Természetes dolgot tapasztalsz az genny a tested így védekezik!
2021. nov. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
46%
De el fog múlni nyugi
2021. nov. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusomnál is ez van. Nem múlott el neki. Megmutattam orvosnak, azt mondta ne aggódjak miatta. Szóval oltás, szuri helyén nem gáz.
2021. nov. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Ez igaz lesz, mert anyukammal is ez volt es alaposan kivizsgaltak:


Zsirszovet osszeugrik egyeseknel.

Ami poen, hogy fel evre ra anyum elkezdett fogyokurazni, es ahogy ment le a zsir, az is oldodott fel. De nem biztos hogy osszefugg, lehet csak az ido mulasa, de kb fel evig ott volt/van.

Ő moderna-kar nevű mellekhatast is kapott, ami mai napig lassan mulik el a masodik oltasa utan. (Nem is ertem miert azt adtak masodiknak, ha tudtak h elso utan ugyan ez volt), pedig kapott antihisztamint is. Egesz karja feldagadt es belilult kb. Bennem, bnomben es csaladjaban 3 pfizer, semmi bajunk.

25/F

2021. nov. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4, aggodalmam targya az az, hogy az oltasokbol kialakulhatnak rosszindulatu daganatok is, de igyekszem ezt az eshetoseget a legkevesbe szamitasba venni

#5, embereknel termeszetesen maskepp mukodik ez a dolog, de koszonom a valaszod!

2021. nov. 27. 06:34
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
El fog múlni, nekem kutyusom járt így. Az állatorvos azt mondta, hogy ez jó dolog ha felduzzad a szövet az oltás helyén, mivel lassabban szívódik fel a vakcina, vagyis jobb az immunválasz.
2021. nov. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
[link] Ezt olvasd el, sajnos veszélyes lehet, mind macska, mind kutya oltásnál.
2021. nov. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most látom már írtad, így képben vagy, hogy akár rosszindulatú daganat is. Nekem az orvosom nem akarta beadni a leukózis elleni oltást, mert azt mondta rákot okoz. Azt mondta saját felelősségre beadja, de a lábába, hogy daganat esetén “így csak egy lábat kell amputálni”. Olyat hallottam még, hogy a Purevax oltás adjuvánsmentes, az nem okoz ilyesmit, így azt adattam be másik dokinál, mert ahova én jarok, épp nem volt neki
2021. nov. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Fejlemenyek az ugyben:

Meglepo, de most akarhogy tapogatom a macskat, nem erzek semmit abbol a csomobol. Igy megnyugodhatok?

2021. nov. 29. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!