Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljek bújós macskát?

Hogyan neveljek bújós macskát?

Figyelt kérdés

Régebb befogadtunk egy már felnőtt macskát, azóta is olyat szeretnék, de valahogy nem tudom mitől függ ez… Annyira de annyira bujós macska volt ez, hogy másnál még nem tapasztaltam.

Bármikor hívtam jött, bújt hozzám, ült az ölembe és ha közeledtem az arcommal akkor puszit adott és oda bújt, ez volt a legédesebb.

Aztán tavaly ő meghalt, idős volt.

Tavasszal találtam egy félős kismacskát akit kb a szomszédok dobtak ki.

Nehéz volt beszoktatni, félt az emberektől. Most már nem fél, de nagyon fura viselkedése van. Nem foghatom meg, ha mégis akkor elkezd karmolászni, harapni , gondolom játékból, de az is lehet hogy így védekezik a simogatás ellen.

Ő végül nagyimhoz került, aki nem simogatja ellenben engedi bárhová, ágyba is szóval élvezi az életet. Én pedig azóta is egy olyan bujos cicára vágyom. Ma kaptam a barátnőmtől egy talált kiscicát, az elejétől kezdve kis barátságos, bàtor és jókedvű cica.

Nagyon szeretném, ha úgy tudnám nevelni, hogy igényelje a szeretgetést. Van valami praktika, tanács, hogy ezt eltudjam érni vele ?


2021. nov. 27. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem neveles, hanem jellem kerdese. Az enyem kolyokkent bujos volt, majd felnottkent eleg tavolsagtarto lett, aztan 5 eves koratol kezdve megint bujosabb volt. Tok valtozo :D


Fogadj orokbe valahonnan egy felnott, bujos macskat.

Elmesz, megnezed es kiderul, hogy passzoltok-e valamennyire. Kolykoknel nem tudni, hogy milyenek lesznek.

2021. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez tényleg a cica személyiségétől függ. Nekünk van kettő, testvérek, az egyik nőstény. Ő egyáltalán nem szeret kézben lenni, a rekord talán 5 perc volt nála, utána menekül. Ha olyan kedve van odajön, beugrik az ölünkbe, és órákig elvan. De csak ha ő akarja. A tesója ezzen szemben állandóan bújik, hízeleg, szeret kézben lenni. Ha csak hozzá szólunk már dorombol. Volt egy másik cicánk, kandúr, na ő imád kézben lenni és bújni. Olyan szinten, hogy bemászik a kezedbe, nyakadba, és ha jól érzi magát elkezd folyni a nyála (komolyan :D). Hozzátenném, mindegyik cica ivartanítva van.
2021. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet aludj vele. Én azt vettem észre, miután együtt aludtunk -van, hogy csak ő aludt- utána mindig jobban ragaszkodott. Adj neki rendszeresen kézből enni 1-2 falatot. Simogasd sokat! Az alkat számít a legtöbbet, de tenni is lehet érte.
2021. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alkat kérdése is, meg azé is, hogy nagyon fiatalon (0 és 12 hetes kor között) milyen ingerek érték (anyjával volt-e, de emberekkel is volt-e kapcsolata). De általánosságban elmondható, hogy ha szeretetben nevelsz egy cicát, akkor a cica is szeretni fog, de ezt nem biztos, hogy úgy mutatja ki, ahogy ezt te szeretnéd.
2021. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem két tesó cicám van. Egyik ölbe bújós, el is alszik ölben. Ha bárki jön hozzánk, akár számára idegen is, első dolga, hogy felugrik az ölébe és bújik, dorombol. A másik cica pont az ellenkezője. Ő fél mondjuk az ismeretlen emberektől, ha ölbe akarjuk venni elszalad. Ő az a típus, hogy lefekszik és csak simogatni lehet, úgy hogy nem bújik. Max az orrával dörgölőzik a kezemhez meg a nadrágomhoz. De ha már közelebb ülök, nem kezd el bújni, mint a másik, hanem megtartja a tisztes távolságot, arréb megy és simogatni kell tovább, jelzi különféle hangokkal.😅 tehát szerintem ez személyiség függő. Voltak anno olyan régi kinti macskáim, amiből egyiknek ha kaját adtam, max akkor mert oda jönni, a tesója meg még a boltba is elkísért az árkokon keresztül 😂
2021. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha nulla napos korától kézhez szoktatod, sokkal szelídebb lesz. Sokat kell fogdosni, játszani velük. Emellett még jellem kérdése is amin nem tudsz változtatni, a nőstények bújósabbak főleg idősebb korukra. Én is azt ajánlom hogy nézz körül, fogadj örökbe inkább egy idősebbet, a fiatalok inkább játékosak.
2021. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jellem kérdése, 7 cica született nekünk 1-2 bújós, többi vadóc és nem engedi. Az is lehet hogy a mindig a legkisebb testvérek által bántalmazott keresi a másfajta menedéket/támaszt.

Felnőtt kóbor cicánál amelyik megtört és hiányt szenvedett, azok a szívüket is odaadnák egy otthonért/kajáért/simiért.

2022. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-tos sajnos nálunk egyik éven született 4db és abból 3 fiú és 1 lány. A lány igazi köcsög volt, mindig véres volt a kezem, hiába pici volt. Azt el is ajándékoztam azonnal, ha nem tetszik neki a simi, mehet.
2022. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!