Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől sántíthat a macskánk?

Mitől sántíthat a macskánk?

Figyelt kérdés

Előzmény: tulajdokképpen nincs. Bekéredzkedett, evett, majd szokás szerint aludt egy jót. Nem volt semmi jele a problémának. Viszont délután, amikor felkelt, már sántítva járt.


Nem tudom, van-e (lehet-e) összefüggés: Pár napja tüsszögött és váladékozott a szeme, azért elvittem szerdán állatorvoshoz. Kapott Floxabactint, amit még naponta adunk neki.

(Olyan mellékhatást, ami sántaságot okozna, nem találtam a weben, de lehet, hogy csak én nem vettem észre. (Amúgy a szeme szépen helyrejött, de picit még tüsszög.

Note: macskanátha ellen oltva van.))


A házban nem találtunk semmit, amibe esetleg beleléphetett volna, s megsérthette volna a talpát. Ráadásul, mintha a bal elsőn kívül a bal hátsó lábára is sántítana.


Egyébként 3 éves, jó egészségnek örvendő, nagyon kedves, hálás cica. Nagyon rossz így látni őt. Holnap viszem állatorvoshoz, de addig is, hátha van valakinek valami épkézláb tippje...


Előre is köszönöm!



2021. nov. 28. 16:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
"Bekéredzkedett", szóval kinti macska. A szabadon kóborló macskákkal sok minden történhet, egy harciasabb fajtárs, kutya, egy szomszéd, akinek a kertjébe pofátlankodott, kihelyezett csapda, egy trükkös kerítés, amin fennakadt, bármi.
2021. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
De ha már oltatjátok, legyetek annyira felelősség teljesek hogy bent tartjátok a házba.
2021. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem kinti, csak kiengedjük, amikor kikéredzkedik. Ilyenkor "őrjáratot" tart a telken a ház környezetében, körülnéz, kicsit játszik és beengedjük, amikor vissza akar jönni. Ivartalanított kandúr, nem verekszik (bár, előtte is nagyon nyugodt volt).


De tegyük fel, hogy megsérült kint. Ez esetben miért nem sántított, amikor bejött, idebent felugrott az ablakba, stb, s miért sántított fél nappal később?

2021. nov. 28. 16:35
 4/21 anonim ***** válasza:
Szegeny kiscica, remelem nincsenek nagy fajdalmai:( egyebkent sajnos megannyi dologtol lehet, hogy santit, erintesre is erzekenyek a labai? Mindenkeppen vidd el orvoshoz, nehogy nagyobb baj legyen.
2021. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Mellesleg - #2 kapcsán - nem értem, az miért lenne felelősségteljes(ebb) magatartás, hogy amikor szerencsétlen ki akar menni a telekre, járni egyet a ház körül, akkor bezárjuk?


Anno úgy fogadtuk be. Nem ahhoz szokott, hogy 24 órán keresztül bent tartózkodik. Egyébként jórészt bent van. Épp csak időnként szereti körbejárni a házat.

2021. nov. 28. 16:40
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 Persze, mindenképpen elviszem holnap. Vittem volna ma is, de pár éve megszűnt a hétvégi állatorvosi ügyelet a városban.
2021. nov. 28. 16:42
 7/21 A kérdező kommentje:
#4 Igen, érintésre is érzékeny.
2021. nov. 28. 16:43
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Akkor valoszinuleg megranthatta a labat, biztosan valami kulso behatas okozhatta, es nem szervi gond. Ne aggodj, minden rendben lesz!
2021. nov. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Remélem. Még arra gondoltam, hogy alvás után egyből leugrott az ágyunkról (mert hol is aludna máshol...) és ekkor ütött be neki valami gebasz.
2021. nov. 28. 16:54
 10/21 anonim ***** válasza:
Simán lehet hogy valahonnan szarul érkezett. Van az embernél is, hogy megrándul a lába, ha, egyből nem is fáj, de ha kicsit rápihen alig tud ráállni,meg sántikál.
2021. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!