Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek?

Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A macskám bolhás, vettem neki cseppeket de nem használ, mit tegyek?

2021. nov. 30. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A csepp nem fog azonnal használni. Annyit tehetsz, hogy vársz.
2021. nov. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen cseppet vettél és mennyi ideje használtad. De ha nem javul a helyzet, érdemes elvinni a cicát állatorvoshoz.
2021. nov. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szerknek is kell idő míg hatnak, mert az élősködőt csak bizonyos életfázisban tudják elpusztítani. Ilyenkor érdemes átfésülni a cicát, hogy minél hamarabb kijöjjön a bundájából a bolha. A téli bundája elég vastag és abban jobban el tudnak rejtőzni az élősködők. De nem elég csak a macskát kezelni, a bolhák életük nagy részét nem az állaton töltik. A fekvőhelyét, bútorokat, kárpitokat is kezelni kell amivel rendszeresen érintkezik. A cseppek között is vannak hatástalanok, remélhetőleg nem a szupermarketes márkák közül vettél valamit. Mindig állatpatikában vagy állatorvosnál érdemes vásárolni ilyesmit.
2021. nov. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 vagy 4 hónapot vártam és egy állatboltból vásároltam
2021. nov. 30. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Stronghold vagy Advocate cseppet vegyél, ezeket állatpatikából, állatorvosnál tudod megvenni. Ezek az állatbolti cuccok (Frontline és társai), tapasztalataim szerint semmire sem jó. Amiket irtam ezek sokkal többféle élősködő ellen hatásosak, férgek ellen is jók. A Stronghold Plus változata például kullancs ellen is jó.
2021. dec. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!