Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy az egészség...

Lehet, hogy az egészség kategóriába kéne tenni? A macskát a párom halálra eteti?

Figyelt kérdés

A párom kiharcolta, hogy legyen macskánk (Az öreg cicának lejárt az ideje tízenx évesen)

Az eddigiek annyit ettek, amire szükségük volt. Ez a rosszcsont mindent megeszik, amit lát. Az üres kenyeret lelopja az asztalról, amíg kiveszem a vajat a hűtőből. Emiatt reggel kimérem a napi tápadagját, amit a párom a nap folyamán oda ad a macskának. A gond ott van, hogy ha a kimért mennyiség elfogy, akkor "csak egy maréknyit" ad még (a napi adag kb két marék) A macska nagyon kövér.

A helyzetet komplikálja, hogy a kedvesemnek idegrendszeri betegsége van, ami a látására, mozgására és gondolkodására is kihat.

Ilyenkor mi a jobb stratégia? Vállalni a napi harcot, a macska érdekében (tuti vesztes, én nap közben nem vagyok otthon), vagy tudomásul venni, hogy neki az okoz örömet, hogy a macskát halára eteti (szó szerint), és amikor elpusztul engem anyáz le, hogy miért nem szóltam?



2021. nov. 30. 09:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Egy másik párkapcsolat a megoldás. Mindenki jobban jár
2021. nov. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Dugd el a tápot. Ha nem találja meg, kenyérrel csak nem eteti...Vagy..?
2021. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Most nem azért, de ha a párod állapota miatt neked kellene egészségkárosítást elszenvedni, akkor is feltetted volna ezt a kérdést?

Ha nem tudod megakadályozni a dolgot akkor keress másik gazdát a cilának.

2021. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha a párod az EÜ. állapota miatt alkalmatlan az állattartásra, akkor a “közös” állatotok erkölcsi szempontból a Te felelősséged…


Viszont ha az előző macskát nem etette túl, akkor ezt miért? Mert a macska eleve többet akar enni?

2021. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen. Az előzőek a "felesleges" kaját otthagyták. Ez mindent megeszik, és utána is kaját koldul. (Az állatorvos szerint "ez ilyen". Egészséges)
2021. nov. 30. 10:02
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

És milyen tápot adtok neki?


Az nem normális, hogyha egy macska ténylegesen túleszi magát és utána sem hányik.


Nem lehet hogy azért éhes, mert a táp nagyrészt gabona és kevés benne a hús?

Sajnos sok ilyen táp van.

2021. nov. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Mondd meg a parodnak, ha mar zabaltatja a macskat, mozogtassa is le vele. Otthoni jatekok, ha amugy is otthon van, illetve nem tudom milyen kornyek, le tudja-e vinni hammal setalni. (Bar nem tudom, ra lehetne-e bizni.)

Nyilvan a legjobb az lenne, ha nem etetne. Valahogy egyezzetek meg, hogy a macskanak csak te adsz enni.

2021. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
Keress egy épeszű gazdit a macskának és mondd azt a párodnak, hogy elszökött.
2021. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Ajándékozd el a macskát értelmesebb gazdinak.
2021. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Először rúgd ki a párodat, aztán pedig fogyaszd le, hozd helyre a cica egészségét.
2021. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!