Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól gondolom, hogy ha színhúst...

Jól gondolom, hogy ha színhúst veszek a piacon (csirkemell,- comb,- zúza, stb.), akkor olcsóbban jön ki a cicák táplálása, mit ha alutasakos (felix, whiskas stb.) csomagolt macskaeledelt vennék?

Figyelt kérdés
A prémium termékek árairól még nem is beszéltem :)
2021. dec. 1. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Igen, de megfelelő arányban kell etetni.


80% izomhús (ebből 20% szív legyen), 10% csont, 5% máj és 5% egyéb belsőségek.

Amennyiben a csont nem tisztán csont, hanem hús is van rajta, akkor az arányok: 70% izomhús (jó ha ebből 20% szív), 20% csontoshús, 5% máj, 5% egyéb belsőség.

2021. dec. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, látom, hogy járatos vagy a témában :)


megfogadom az arányok összeállításáról adott tanácsodat.


A csontokkal mi a helyzet? Sokan mondják, hogy a csöves csont nagyon nem jó a macskáknak?


Én úgy gondolom, hogy ha a természetben egy macska levadászik egy madarat, és megeszi, akkor nem pusztul bele, hanem inkább jóllakik, és elmegy aludni :)

2021. dec. 1. 07:19
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

A csontokkal kapcsolatos válaszokra én is kíváncsi vagyok :)

A madárzabálással kapcsolatban sajnos tudok nyilatkozni. Bele nem pusztul, mert előtte kiokádja. Lehetőleg az ágyam alá..(Bocs)

2021. dec. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor ismered azt a földöntúli morgó hangot, amit akkor ad a macska, amikor zsákmány van a szájában, és nincsen az az Isten, hogy ő azt átengedje másnak :)


A múltkor egy fajdot hozott be a lakásba (17. kerület) de nem tudott vele semmit kezdeni, mert a madár akkora volt mint a cicánk :)


Nem értem, hogyan hozta be a macskaajtón??????


Álltak a sarokban, illetva a macska feküdt, és csak nézték egymást....


A történet vége: Kiszabadítottam a madárkát a szorult helyzetéből és sértetlenül elrepült.

2021. dec. 1. 07:44
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon járatos az első, hogyne, csak épp a rendszeres májadaggal kinyírja a macskát. 🤷‍♀️

Májat csak alkalmanként lehet a macskának adni.

2021. dec. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ismerem a szitut, legutoljára éppen tusoltam, t*kig samponosan, amikor egy fiatal kisrigót hajkurászott maga előtt végig a házban, egészen a fürdőszobáig. Én is meg tudtam menteni a madarat, de volt addig ordibálás, csapkodás, röpködő madártollak, aztán a macska sértődött pofája, mint látványosság :)
2021. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kerlek segíts #5


Mit jelent az, hogy: "jól kinyírja a macskát"?

2021. dec. 1. 08:29
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
Ez egy elterjedt téveszme, hoyg a máj fogyasztása ártalmas. Nem kell vele foglalkozni, csak okoskodó valaki.
2021. dec. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze, biztos téveszme az A-vitamin mérgezés, az összes állatorvos rosszul tudja, bezzeg te...
2021. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt latom, h itt a gyakorin is, bármely téma, bármelyik kérdésénél kb. a nehyedik ötödik válasz után elindul a minősítgetés.....

Elfogadás, megertés, segítés, empátia 🙂


KÖSZI AZ EDDIGI VÁLASZOKAT, KISZÁLLTAM A KÉRDÉSBŐL 🐈

2021. dec. 1. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!