Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez lehet macskáknál?

Ez lehet macskáknál?

Figyelt kérdés

Lehet? Hogy egy macska depressziós verekedés után? Lehet hülyeség, de erre gondoltam. Volt már ilyen, macska gyenge volt, nyávogott ha hozzá értünk, óvatosan lépkedett, mintha hatalmas fájdalmai lennének, amint kaptam volna fel pár órával után orvoshoz, már nem nyávogott és követelte a kaját, és ma reggel is ez van vele, de nagyon aggódom.

És most mielőtt leszólnátok:

Nem az én macskám, nem tartozom érte felelősséggel, csak "szívességből" segítek neki. A panel tömbünk mellett van 3 állandó kóbor cica, van nekik kint mindennel bélelt ház, enni és inni való, ivartalanok, két nőstény és egy kandúr, most a gyönyörű nagy testű kandúrrol van szó, aki hiába herélt, állítólag gyakran verekszik.


2021. dec. 3. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megsérült a verekedésben. Megharapták vagy megkarmolták a lábát vagy a mancsát. A fülüket meg a szemük körüli részt szokták még megkarmolni egymásnak, de az látszik utána.
2021. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is ivartalanított, még is verekedik. Ráadásul nőstény. Ez nem ettől függ. Védik a saját területüket a macskák, ők nem falka állatok, nem szeretik a macskák a betolakodó fajtársaikat. Nem depressziós, lehet sérülés érte, mint anno az enyémet. Akkor húzódott el, mi sem láttunk semmi baját, csak másnap vettük észre, hogy nem tud rá állni az egyik lábára. Orvos megtudja állapítani
2021. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet sérülés, a macskák általában nagyon jól elrejtik a fájdalmukat, van hogy észre sem veszed hogy valami nem oké
2021. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megvan a seb! A fülénél van egy nagy harapás nyom, kitisztítottam és lefertőtlenítettem, még mindig nem eszik, csak kis száraz kaját ropogtatott amikor az orra alá dugtam, remélem kiheveri, pár óra múlva újra megnézem!
2021. dec. 3. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Adj neki egy negyed antibiotikum tablettát.
2021. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!