Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassak meg a két...

Hogyan szoktassak meg a két saját cicámmal egy új cicát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő, hogy az egyik szomszédunk kölyökcicája hozzánk szegődött.

Egy ideig próbálkoztunk visszavinni, beraktuk a kapun, szóltunk nekik, hogy itt a cica, megköszönték, de rá 2 percre már itt is volt a cica.

Volt hogy 1-2 napig nem jelent meg, valószínű bezárták valahová, de biztosan nem úgy viselkedett, mint ahogyan azt a nagy puccosok elvárták, így kitették vissza...

Na de ennek már több mint 1,5 hónapja kb.


Azóta a cicus itt lakik, én etetem, bolhaírtóztam, féreghajtóztam, egyedül még az oltás hiányzik, azt még nem adattam neki be.

De nem a lakásban, csak az udvaron van, sajnos jelenleg csak egy fűtetlen melléképületet tudtam neki adni a hideg ellen, van ott egy rossz fotel, a belsejébe elbújik, meg összetekertem egy szivacsot annak a közepében alszik, mert a fűtöttben a saját macskáim alszanak éjszaka, ott szeretnek aludni, oda zárom el őket este, nem szeretnek a házban aludni, csak napközben bejönni és itt lenni.


Tehát minden meleg hely a cicáim területe itthon.


A macskáim ahogy kijönnek reggel, meglátja az egyik a kicsit, azonnal szalad utána, felkergeti a fára, megpofozza, kergeti, ha újra megmozdul a cica, megint kergeti, szó szerint azt hittem múltkor, hogy megöli, de szerencsére csak a hang volt nagy, nem lett sebesülés...A kicsi meg csak oldalra fekve van...és néz...vagy fújtat védekezésből esetleg nyávog... Viszont ennek ellenére sem szokott el tőlem, hogy a macskám terrorizálja.

A másik cicám nem ilyen, ő nyugodt, de ő rajta is látom, hogy olyankor fel alá járkál, nyugtalan, ő sem szereti.


Egyszerűen sajnálom a cicát, kedvelem, de a macskám semmilyen idegen macskát nem tűr meg. A saját tesó cicát is megpofozza sokszor a mancsával, elveszi a helyeit, mindent ki akar sajátítani, sőt már depressziós is volt ezmiatt, hogy itt a kicsi... Állatorvos egyből azt kérdezte, van-e idegen állat itthon ... mert szervi baja nem volt, mikor levertséggel, kedvtelenséggel orvoshoz vittem.. Pedig mind a két cicámmal egyformán van foglalkozva... Nem teszünk kivételt semmiben, sőt mindenből van kettő vagy három is.. Fekhelyekből, bármiből.


Egyszer a melléképületi helyükre is beengedtem, az enyémek értetlenül bámultak ártatlan fejjel, hogy mit keres ez itt ... aztán megkergette ott is...

Sőt már olyat is elkezdtek az enyémek csinálni, hogy kint mindent lepisilnek... olyan felfelé spriccelős vizeléssel... ilyet nőstény cicától még sosem láttam, legalábbis az enyémektől nem. Egyébként ivartalanok az enyémek, a kicsi még 4-5 hónapos lehet...



Mit tegyek? Nem akarok a kicsi cicának rosszat, a sorsára hagyni, de a saját macskámat jobban kedvelem.



2021. dec. 3. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

A felügyeleted alatt próbáld őket szoktatni össze. Egyenlően simizni,kicsit megdorgalni a cicáid,ha bántják őt. Haverom cicaját szoktuk hozzám áthozni,az enyémek fújnak,egyik megszagolja, fúj,harmadik meg fél tőle nagyon,pedig kétszer nagyobb mint a haver cicaja.

Egyik nap viszont leraktam a kaját,mindannyian együtt ettek. Nem volt konfliktus. Nekem a kutyusom is segít,mert ha a nagyok morognak az idegen cicara,odamegy és a nagy cicát cseszteti,szagolja,ugatja,hogy ne bántsa a kicsikét.

Figyelni kell rájuk,és fokozatosan több időt hagyni együtt. Az egyenlő bánásmód fontos,mert a macska is nagyon féltékeny,irigy állat. Az enyémek is azok egymásra. 3 van,ha valamelyik az ölembe fekszik,a másik kettő közül valamelyik megpróbálja kitúrni onnan. :)

2021. dec. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én spricnivel büntetném ha bántja a kicsit. Egy idő után megtanulja hogy ha bántja akkor vizes lesz. Mivel semmiképpen nem akar vizes lenni, össze fogja kapcsolni hogy ezt nem szabad csinálni, ha meg akarja úszni szárazon. Egyébként eleve azt sem hagynám hogy a testvérét bántsa, már a kezdetektől mentem volna rá a spricnivel. Nem baj ha soha nem lesznek puszipajtások, csak legalább ne bántsák egymást, férjenek meg egymás mellett.

Nekem két macskám és egy kutyám van, az egyik macska nagyon pofozkodós volt, sokat bántotta a másik macskát, és a kutya is előszeretettel kergette a macskákat mikor idekerült. Spricnivel leszoktattam őket, mert az agressziót egyikük kárára sem tűröm el.

2021. dec. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindig a felügyeletem alatt történik ez, amit irtam. Pontosabban neki teljesen mindegy, nem szeret senkit magán kívül, aki macska. A tesóval három éve vannak együtt, azóta ez nem változott, pedig próbáltunk mindent. Ugye kijárósak, ha az egyik bejön, akkor a másik azonnal kimegy, vagy átmegy egy másik helységbe. Kicsiként elvoltak, de nem sok olyan fotót tudtam készíteni az elmúlt 3 evben, amin együtt szerepelnek. Amúgy aranyos, kedves cica, velünk gazdikkal, sosem kísérelt meg bántani, harapni is csak egyszer mert bele ragadt valami a szőrébe és kissé erősen húztam a fésűvel a szőrét. Tehát agresszív jellem a cica, csak más macskákkal. Köszönöm a tanácsokat, de nálunk már az együtt éves is gond. Alapba a két sajatom ugyanazt a kaját nem eszi meg, ha a kicsit meg látják hogy adok neki enni, akkor is elmegy mellette, megpofozza a mancsával és ideges lesz, elszalad másfele …
2021. dec. 4. 01:14
 4/5 A kérdező kommentje:
*nem agresszív az emberekkel
2021. dec. 4. 01:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha bántotta a tesót, mindig rá lett szólva. A tapsolás vált be nálam, akkor abbahagyta. Napi egyszer megkergeti akkor leállítom, de arról nem tudom leszoktatni, hogy minden helyet el foglaljon előle… a tesó meg szegény mindig keresi a szokásos helyeit és szegény csak dorombolva gyömoszköli a mancsával, hogy az illata legyen rajta gondolom …
2021. dec. 4. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!