Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt miattam a macskám és...

Meghalt miattam a macskám és nem bírom feldolgozni, hogyan lépjek túl?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm talált az utcán egy kismacskát én pedig befogadtam.

Ennyire aranyos, bújós és szerető macskám még sosem volt, imádtam minden percet vele.

És aztán eljött a tegnap…. Mi a szőnyegeket a kádban szoktuk mosni, beáztatjuk egy fél napra.

Most is ázott egy, és mire hazajöttem munkából a kismacskám bele volt fulladva. Hihetetlenül lesokkolt amikor láttam , nem vagyok jól bele azóta. Fogalmam sincs hogy és miért mászott épp oda, mikor fürödtem és próbált utánam jonni nem tudott felugrani a kád szélére mert magas volt neki, hiába próbálkozott. Meg sem fordult a fejemben, hogy most oda fog menni és bele is fullad.

Azóta folyton sírok, alkalmatlannak érzem magam mindenre, sosem fogom megbocsátani hogy az én hibákból ez történt . Az éjjel alig tudtam aludni, ha sikerült akkor is rémálmaim voltak. Hogyan dolgozzam fel, hogy ez az ártatlan, legjobban szerető lény miattam kellett meghaljon ? 😭


2021. dec. 4. 07:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
42%
Pszichológus
2021. dec. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Utólag könnyű átlátni a dolgokat és megállapítania az embernek azokat a pontokat, ahol hibázott, de előre látni egy ilyen dolgot nagyon nehéz.

Nem neveznélek igazán hibásnak érte, de gondolom, milyen rossz lehetett elveszíteni.

2021. dec. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Az állatok kiszámíthatatlanok, másként gondolkodnak, mint mi, emberek.

Sajnálom tényleg a helyzetet, de nem szabad, hogy emiatt nagyon összetörj. Igen, tanultál belőle, levontad a következtetést, máshogyan fogsz tenni most már dolgokat.

Sokkal szerencsésebb e dolog, mint hogyha emberélet lett volna.

2021. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak idő kell hozzá tudom hogy most nehéz de az idő mindent megold
2021. dec. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Nincs tapasztalatod meg gondolom állattal és nem is vagy hibás mert ha tudtad volna hogy be tud mászni oda akkor nyilván becsukod az ajtót

Láttad is hogy akkor meg nem tudott a kadba belemenni tehát ne érezd magad rossznak.

Ennek valamiért így kellett lennie

Ha lesz esetleg következő állatod akkor már okosabb és óvatosabb leszel,ennyi

Ne szomorkodj!

2021. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb csukd be az ajtót, de ha felnőtt macska lett volna az még a csukott ajtót is ki tudja nyitni ha olyan, kivéve, ha zárva van kulccsal, és nem lett megtanítva hogy tud kulccsal ajtót nyitni.


Arról nem tehetsz, hogy tapasztalatlanságból nem jutott eszedbe, hogy ez veszélyforrás, és hát ha tényleg iciripiciri akkor elvileg nem is veszélyforrás. A következő kérdés, hogy a családodban mindenki befogadta-e, vagy csak egyedül laksz-e. Kérdés, hogy hogy tudott a kádba felmászni, hiszen te is írtad, hogy nem tudott utánad mászni mikor fürödtél, egy fél nap alatt nem tudja megtanulni ezt hiszen iciripiciri voltából adódóan el is fáradna, ha hosszabb ideig próbálkozna, kísérletezgetne. Gondolom mivel utánad nem tudott mászni a kádba, ezért gondoltad jogosan, hogy ez nem veszélyforrás, ergo nem te vagy az oka, mert ha simán belemászott volna akkor becsukod az ajtót, de az tény, hogy egy gyakorlott macskatartó ezt a veszélyforrást is kizárja és becsukja az ajtót.


Megértem,hogy most el vagy, tudom nem vigasz, de ha te nem fogadod be, akkor lehet eddig sem bírta volna.

2021. dec. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Vond le a tanulságot a jövőre: a macska olyan, mint egy kíváncsi kisgyerek, csak éppen sokkal lehetetlenebb helyekre is feljut. Minden potenciális veszélyforrást (vagy amihez nem akarod, hogy hozzájusson) el kell zárni előle.

Vegyszert, vegyszeres vizet egyébként sem hagyunk elöl, mert sok vegyszernek van hasonló illata, mint a cicák feromonjának, és megkattannak tőle: ha meg ugye belehempereg, beleiszik, akkor az a fulladás okozó kádnyi víz nélkül is halálos.


Mást sajnos már nem tudsz tenni, minthogy legközelebbre ezt észbe vésed, már ha lesz legközelebb, lesz még cicád egyszer.

2021. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megértő válaszokat!

Igen abban szoktam fürdeni … és pont 2 napja amikor benne ültem próbált követni de akárhogy próbálkozott nem tudott felugrani ezért sem jutott eszembe hogy egyedül majd valahogy feljut… mégis nagyon felelősnek érzem magam. A párommal lakom, ô is nagyon imádta a cicát. Az igaz, hogy o volt az első benti macskánk, eddig csak kinti, egerésző és tekergős macskánk volt,mármint inkább a nagyimé, és volt, amit màr autó ütött el. Pont az ilyen veszélyek miatt gondoltam, hogy most nagyon fogok vigyázni rá és benti cica lesz ne essen baja… hat meglett az eredménye, borzasztó érzés.

Nem tudom mi segítene jobban, ha nem lenne mas macskám vagy ha örökbe fogadnék másikat ?

2021. dec. 4. 09:05
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Fogadj örökbe egy másikat és ebből vind le a tanulságot és ne szomorkodj mert nem direkt okoztak a halálát, te is ember vagy te is tévedhetsz
2021. dec. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Magadhoz vehetsz másik macskát, de semmiképp se most rögtön. Adj magadnak elég időt, hogy túltedd magad a történteken, hogy a következő kisállattra már fel legyél lelkileg is készülve, meg hogy arra majd sokkal de sokkal jobban tudj vigyázni.
2021. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!