Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

A macskánk tegnap este óta furcsán viselkedik. Először azt vettem észre, hogy ki-beugrik az alomtálcába, utána néztem és csak ilyen nagyon apró pisicseppeket hagyott maga után a tálcába. Ezen felül normálisan viselkedett, evett, ivott. Hajnalban arra keltem, hogy hasmenése is van, vagy legalábbis hígabbat kakált egy éjszaka alatt háromszor, ebből kettőt az alomtálca mellé. Továbbra is csak olyan kis cseppeket találtam az alomban ezen felül.

Ivartalanított lánymacskáról van szó, 6 éves. Mi lehet a baja?


Természetesen elvisszük állatorvoshoz, a férjem ahogy hazaér, már indulunk is. Addig mit tudnék tenni?



2021. dec. 7. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig is hívd fel az orvost, ő tudja a legjobban.
2021. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet, köszönöm, fel fogom hívni. Remélem délutánig nem lesz baja a macseknak! :(
2021. dec. 7. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kandúrok hajlamosabbak rá ugyan, de nősténynél is lehet elzáródás, szerencsétlen nem tud pisilni a hugyvezetékbe kerülő vesekő miatt. Mivel a vizelet egyre csak keletkezik, ő pedig nem vagy nagyon nehezen és fájdalmasan tud csak pisilni, hirtelen tud rosszabbodni az állapota, a lehető leggyorsabban állatorvoshoz kellene vinni. Ha ez a baja, akkor katéterezés az első lépés, megszabadítják a pangó vizelettől és attól a rettentes fájdalomtól, amit ez okoz neki.
2021. dec. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy néz ki, mint akinek fájdalmai vannak, nem nyávog, eszik, és mintha már az alomra se járkálna annyit. De délután mindenképp elvisszük a dokihoz, én egyedül sajnos nem tudom hamarabb, messze lakunk, nincs kocsim és kismama is vagyok, nem tudnám elcipelni busszal.
2021. dec. 7. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez jól hangzik, mielőbbi gyógyulást a macseknak!
2021. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!