Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül otthon a 3 fő...

Mennyibe kerül otthon a 3 fő oltás?

Figyelt kérdés

Ha együtt kapja meg a cica a veszettség, a leukózis és a FIP-et? (eddig egyszerre kapta mind a hármat.)

Ezidáig mindig külföldön kapta, 20 ezer Ft alatt sosem úsztam meg és most pont otthon leszünk mikor az oltás esedékes lesz.

Otthon is ilyen drága?


2010. szept. 6. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. itthon is ennyibe kerül.Bár én már nem emlékszem,h a macskáimat mennyiért oltották, de sztem kb ennyi.
2010. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csal az emlékezetem, szerintem feléből kijössz. Év elején hoztunk egy talált cicát, őt leukózis és veszettség ellen kellett oltani,(macskanátha ellen kapott előzőleg) kb. 6 e Ft volt.
2010. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. szept. 6. 12:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Itthon sokkal olcsóbban ott kész rablás megy ezek szerint! Én állatorvosnak tanulok, és egyben tenyésztő is vagyok szóval tisztában vagyok a macskaoltások áraival. A kombinált oltást biztosan 10.000Ft alatt kapod meg itthon. Sokkal jobban jársz.
2010. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. És még egy kérdésem lenne. Ez a FIP elleni oltás tényleg muszáj? (A kis ragasztóra az van írva, hogy RCP, a másik FELV, azt tudom hogy leukózis.)

Mindkettőt ismételni kellett tavaly.

2010. szept. 6. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

A Feline infectious peritonitis (FIP), azaz macskák fertőző hashártyagyulladása a macskák egyik halálos, gyógyíthatatlan betegsége. Egyesek szerint a Feline Infectious Peritonitis Virus (FIPV) okozza, ami a Feline Enteric Coronavirus (FECV/FeCoV) egyik mutációja. Noha úgy tűnik, hogy van kapcsolat a FIP és a FeCV között, az ok-okozati összefüggés még nem bizonyított. Egyelőre annyi ismert, hogy a FeCV és a FIP két, hasonló vírus, melyek közül az utóbbi okoz halálos betegséget, az előbbi legfeljebb egy hasmenést. Bár a hozzáértők között nincs egyetértés a FIP és a FeCV közti kapcsolatot illetően, a legelterjedtebb elmélet szerint a FeCV mutál FIPV-vé. A mutáció kiváltó oka ismeretlen. A mutált vírus képes egyes fehérvérsejtekbe, a makrofágokba történő behatolásra és szaporodásra. Az immunrendszer válasza intenzív gyulladás. A betegség általában halálos.


Bár a vírus javarészt macskákban található, más macskaféléket is fertőz, különösen pumákat, hiúzt, oroszlánt és gepárdot.


Nem macskafélékben, például kutyában és emberben a vírus működésképtelen, de közvetítőként szolgálhatnak a fertőzésben (ürülék, cipőtalp).

2010. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megítélésem szerint kell ez az oltás ezek után :)
2010. szept. 7. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!