Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak vele? Már nem...

Mit csináljak vele? Már nem bírom ezzel a macskával, én nem értem ezt...

Figyelt kérdés

Van 5 macskánk. Párom szereti őket, anyagilag megoldjuk, mindegy.

Melóhelyrt váltottam már lassan fél éve, ahol van, hogy 2 hetet is nappalos munkarendben kell legyek, azaz csak este tudnék aludni, majd ismét menni. Néha szar, mert kimaradok dolgokból meg nehéz hajnali órákban ügyintézni ha kell,stb...


Na már most, így, hogy csak este tudnék aludni, nem kéne gondot okozzon, de mégis okoz. Ahigy említettem, van 5 macskánk. Mindegyik szeretve van, mindegyik rendesen ápolva van, párom főleg úgy akármizi őket hogy hihetetlen. 4nek semmi baja, csendben vannak, nyugton, minden szuper. És ott van az 5... Nappal? Meg tudod simogatni, akár egy idegent is magához enged h megsimogassa. Bírja a zajokat, bírja a többi macskát és fordítva. Általában egész nap alszik, eszik, és... Kb ennyi. Aztán jön az este. Éjfél és hajnal 5 között előszeretettel ül ki a nappali közepére és nyávog, teli torokból, mint valami utolsó fábaszorult féreg akinek rágja a végbelét valami termesz, "csak úgy". Világítok, kinyitom az ajtót ÉS már akkor befogja és fut a szobába a többi macskához vissza. Van, mikor a bejárati ajtóhoz ül és ott nyávog, demire oda mennél hogy na, kiengeded, ugyanazt megteszi amit fentebb írtam, úgy elmenekul tőled hogy nemigaz. De mégis miért? Párom sose kel fel rá szinte, mindig csak én mert persze ő tud fülhallgatóval a fejben aludni, én vagyok az egyedüli aki ébren kellett aludjon allandoan mert nagybátyám, anyám többször agyvérzést kapott, apám szívrohamot, testvérem kétszer valamilyen rohamot (ekkor még gyerek voltam) kapott, azaz bármi olyna hang van este, felébredek és beindul bennem hogy "uristen mi a baj" és ezt nem lehet kikapcsolni. Fülhallgatóval meg nem tudok aludni, szét szakad tőle a fejem...


Eljutottam arra a pontra hogy az elmúlt 4 napban 3 és fél órát aludtam, köztük ma is, 22:30 körül értem haza, aludtma egészen 03:00ig mert megint felkeltem rá... Nem tudok tőle aludni, nemhogy normálisan, egyáltalán nem és nem tudom mit csináljak vele. Esküszöm már most felmerult bennem hogy felakasztom magam, hihetetlenül frusztráló már. Esküszöm, ez nem macska. Ez egy dög! Kitenni persze estére nem lehet, mert "Jajj és ha megfázik szegény? :ooo"... Én nem tudom mit csináljak már vele. Rengeteg állatunk volt már, de egyik sem juttatott el arra a pontra hogy gyülöljem, arra meg főleg nem, hogy bevillanjon a fejembe hogy inkább felkötném magam...


[link]

Kb így néz ki, csak szürkés fehérben.


Én nem tudom mit csináljak vele... Valami ötlet?

Gondoltam már szájkosárra is. Este feltenni rá és reggelig csend lenne 😊


Ha elirtam valamit bocs, de most speciel 2 és fél órát tudtam aludni:))


2021. dec. 12. 03:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Ivarzik? Szerelmeskedne.
2021. dec. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Veszel egy jó füldugót. Van többféle hatásfokú, válaszd a legdurvábbat. Az puha, nem kellemetlen egyáltalán. Én évek óta így alszom mert sokáig hotelekben, motelekben laktam külföldön ahol nagy volt a jövés-menés, volt hogy rendezvénycsarnok vagy biergarten volt az ablakom alatt, máshogy nem lehetett aludni.
2021. dec. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az első jót kérdezett.

Nőstény cica? Ivartalanított?

Ha nem akkor könnyen lehet hogy ivarzik. Ivartalanítani kell, vagy átmenetileg cica fogamzásgátlót adni neki. Ha ez a baja, akkor más megoldás nincs, nem fogja abba hagyni...

2021. dec. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
25%
Hát figyelj! Ha ezt nem tudjátok megbeszélni a pároddal úgy hogy te igenis fontosabb vagy mint a macska , akkor az beteges dolog. Akkor nem a macskával van a baj hanem a oároddal!! Őt vidd pszichológushoz!!
2021. dec. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
37%
A macskát meg rakjátok ki a francba! Dehogy fázik, az orra hegyéig szőr fedi
2021. dec. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivaros lehet az a gond.

Amúgy meg spricceld le vízzel amikor ordibál. Egy idő után megtanulja hogy nem szabad.

2021. dec. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van egy ilyen macska, baromi idegesítő. Nem ivarzik csak tényleg egy paraszt macska, nem cuki muki az összes.

Vizipisztoly. Ne menj olyan közel hogy elszaladjon, és próbáld meg eltalálni is (amúgy nem igazán használ). Vagy vannak ezek a flakonok, amikbe szintén tudsz vizet tölteni, csak még többet is, és permetezni lehet vele pl virágokat, van amelyiknek úgy lehet a fejét változtatni mint az ablaktisztito flakonnak, hogy nem permetez, hanem egy sugárban jó messzire elér.

2021. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#1 igen, ivartalanított


#2 hallod, akár hiszed akár nem, el is felejtettem hogy léteznek füldugók :D Hétfőn ha lesz időm leszaladok boltba még reggel, egy próbát megér, köszi! (viccen kívül elfelejtettem hogy léteznek, utoljára 20 éve használtam egyet:D)


#3 Nőstény cica, ivartalanított :) Ez a 2. komment ami meglep, még életemben nem hallottam macska fogamzásgátlóról :D


#4 A párommal miért lenne baj? Azért, mert mélyen alszik/zenéthallgatva alszik és nem ébred fel rá, nekem meg nincs szívem felébreszteni őt pusztán azért, hogy a macska meglássa és befusson vissza a szobába? Ugyanmár...


#5 Nem tudom, milyen hideget bír/bírnak ki, de egyikünk sem akarja, hogy ilyen viharos szélben, hóban, fagyban, stb kint legyen, max a teraszon, de oda is befúj/"behavzik". Szeretjük az állatot attól függetlenül, hogy elérte hogy hajnal 3kor kötélre vágyjak :D


#6 Ivartalanított, épp ezért nem értem én se/mi se hogy mi leli ilyenkor. Emlékszem mikor még másik 2 nem volt, mindkettő nőstény... Az a pokol, te jó isten :D


#7 párom majd néz vizipisztolyt, nekem csak ilyen nerfgun szerű pisztolyom van :D Ez jó ötlet!

Az ilyen virág spriccelő cucc jó lenne de amink van az nem megy annnnnyira messzire, ez a paraszt meg már akkor fut mikor kinyitod az ajtót, ő meg a szoba másik végében van. De most pl meg lehetett simogatni, semmi baja nem volt, nem értem... Ablaktisztító alatt először valamiért a kis gumis sutyakoló (amivel lehuzigálod a vizet.. nem jut eszembe a neve) jutott eszembe :D


Köszi a válaszokat! Felírtam a füldugót, vizipisztolyt és lehet karácsonyra kap valami macskamentát.. vagy ilyesmi, nem tudom milyen hatással lenne rá.


Egyébként elképesztő, milyen nyugodtan kezeltétek a hajnal 3mas kiakadásom, köszönöm szépen! :D

2021. dec. 12. 09:58
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Vidd a menhelyre.
2021. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak a**hole macskák. Cuki meg minden, de saját rigolyája van, pont mint az embereknek... Nem csukod be őket a szobába? Nem lenne úgy ,,halkabb,,?
2021. dec. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!