Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény vagy kandúr cicát...

Paradicsom31 kérdése:

Nőstény vagy kandúr cicát érdemesebb tartani?

Figyelt kérdés

Később szeretnénk a párommal benti cicát. A kérdésem az lenne, hogy ivartalanítás után hogyan viselkednek a nőstény, illetve kandúr cicák?

Az ivartalanított kandúr később fog-e jelölgetni? Illetve a nőstény fog-e később tüzelni?


Lehet hülye kérdés, de mielőtt örökbefogadunk, mindent részletesen tudni akarok, mire kell majd számítsak benti, ivartalanított cicus esetén.



2021. dec. 13. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha korán történik meg az ivartalanítás akkor nem jelöl a fiú egyáltalán. Játékos marad, örök gyerek, de a jó értelemben.

Ivartalanítva egy kisfiút egy kislányt esetleg? Nekem így van és nagyon boldogok együtt.

2021. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jelentősége, mivel egyéntől függ a viselkedés. A kandúrokat ha fiatalon ivartalanítják, nem szoknak rá a jelölgetésre, a nőstények pedig ivartalanítás után nem tüzelnek. Nagyon fontos viszont, hogy IVARTALANÍTVA legyen, ne pedig ELKÖTTETVE! Utóbbi azon túl semmire sem jó, hogy szenvedjen miatta az állat tüzelés idején.


A viselkedésük pedig mint írtam, egyedi. Nekem az egyik azóta állandóan simogatást és vakarást kér, és keres ha nem talál, míg egy másik azonnal megtámad ha kézzel felé nyúlok. Utóbbi részben az én hibám, sajnos keményen kellett őt befogni, de eleve vadabb természetű volt már előtte is.

2021. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mindkettő. Nem jelölget a kandúr, félévesen ivartalanítva lettek mindketten. A nőstény sem tüzel, mert nem ivaros.


A személyisége pedig minden macskának más. Nekem az előző macsekom egy nőstény volt, 17 évesen kellett elaltatni, ő igazából egy szobadísz és plüssmaci keveréke volt. Lehetett gyúrni, nyújtani, ölelgetni, szeretgetni. Imádtam.


A mostani nőstényem bunkó, akaratos és szerintem direkt szemétkedik, de őt is imádom.


A kandúrom pedig épp az elletéte, folyamatosan bújik, magyaráz, nagyon igényli a társaságot, wc-re sem lehet menni tőle mert kinyitja az ajtót és utánunk jön.


Szóval a személyiség sok mindentől függ, szerintem mindegy milyen neműt választasz, az ivartalanítás fontos.


Viszont nálunk is bentiek (mondjuk ők nem is vágynak ki a kertbe), de arra számíts, hogy kell neki almostál, alom, kaparófa, macskabútor stb.

2021. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :) kedvesek vagytok nagyon. :)
2021. dec. 13. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Két nősténycicám van, teljesen más személyiségek, az egyik bújós szeretetgombóc, a másik egy hisztis díva.
2021. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A korai ivartalanítás az 3-4 hónapos kortól, az enyémeknél ez nagyon bejött.
2021. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) tehát akkor minél előbb ivartalanítsuk majd :)
2021. dec. 13. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én ivartalanított kandúrom (nem jelöl, de ehhez az kell, hogy még azelőtt meg legyen műtve, hogy elkezdené - ha már elkezdte, sajnos lehet, hogy nem fogja abbahagyni a műtét után sem) egy igazi lusta szobakirályfi. Rengeteget alszik, viszont mikor ébren van, akkor nagyon igényli, hogy vagy játsszunk vele, fogócskázzunk vagy simogassuk.

Átlagban szerintem egyébként a kandúrok lustábbak, nyugisabbak a nőstényeknél, de persze van sok kivétel.

2021. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!