Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány éves koráig nő egy macska?

Hány éves koráig nő egy macska?

Figyelt kérdés
Kandúr cicám van, 2 éves lesz jövő év márciusában. Az utóbbi időben nagyon megnőtt. Egyfolytában éhes, kunyerálja a kaját, rengeteget eszik. Rengeteg tápot kell vennem, mindig csak enne. Akkora lett mint egy kisebb bárány. Meddig nőhet még egy macska? Már nem azért kérdem, mert nem szeretem a cicámat, de az már túlzás, hogy ilyen sokat eszik, nem? 4 és fél kilós!

2021. dec. 18. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már csak széltében fog nőni.
2021. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
A 4,5 kg egy kandúr cicánál nem nagy súj,tök átlagos ennyi idődsen. Két éves koráig simán nőhet. Lesz ő még nagyobb is. Főleg sújra. A mi kandúrunk 6 kg-ossan se számított extrém nagynak.
2021. dec. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most a hideg miatt is többet esznek, nekem is van egy olyan cicám, aki telente kigömbölyödik, aztán nyáron leadja. És mindegy neki, hogy konzerv, táp vagy nyers csirkehús, csak kaja legyen.
2021. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

4,5? A miénk másfél évesen 7kg, pedig házi, nem valami Maine coon 😂😂

A teljes alkatuk amúgy kb 4 éves korra lesz “kész” mert addigra fejlődik ki a felnőttkori izomzatuk. Persze ez nem azt jelenti, hogy havonta fog egy kilót hízni meg 10 centit nőni, de azért lehet bőven változás. Egyébként normál súlya van a cicádnak teljesen, nem túl nagy. Télen egyébként is meghíznak többnyire, még a szobamacskák is.

2021. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 már nincs olyan, hogy házi. Európai rövidszőrű! :)
2021. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is körülbelül 2 éves koráig nőtt. Ő nyáron 5 kiló körül van, télen pedig 7-8,ilyenkor nagyon széles. 😂
2021. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán nőhet még, 5 éves koráig.
2021. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Két éves korukra befejeződik a csontosodás, tehát addig. Utána testesednek csak. (Én is amiatt kérdeztem a dokinkat, mert úgy láttam, mintha nőne, de valójában csak testesebb lett)
2021. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!