Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog (szinte már...

Miért nyávog (szinte már ordít) a távolban egy macska? Állatkínzás lehet?

Figyelt kérdés
Nyár végén hallottam egy macskát a távolból teli torokból nyávogni. Azt hittem épp elütöttek egyet vagy valami, de aztán másik nap is hallottam. Akkor ezt hittem egy elhúzódott szülés lehet a dologban éppen most döglik meg. De a 3. nap már egy kicsit megijedtem lehet, hogy segíteni kéne-e neki. Azóta minden nap hallom délután azt a keserves nyávogást. Az én macskám is néha elmennek a hang irányába mintha segítségért kiáltozna az a szerencsétlen macska. Attól tartok egy állatkínzó áll a dolog mögött mert nyár végén vihetőek pont az idei évi kiscicák. Mit lehet tenni, már van, hogy majdnem elsírom magam olyan keservesen nyávog.

2021. dec. 20. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az én macskám képes úgy nyávogni (vonyítani), mintha nyúznák. Közben senki nem bántja, csak épp egyedül van a nappaliban és óbégat mint akinek épp vágják le az egyik lábát.

Már mi is röhögtünk rajta, hogy a szomszédok tuti azt hiszik, hogy agyonverjük ilyenkor.


Nem biztos, hogy bántják azt a macskát, lehet csak neki is ilyen óbégatós nyávogása van. De az is lehet, hogy épp párzás volt, akkor szoktak még vernyogni. Vagy ha idegen macskát ijesztene el a területéről.


Nem tudom hogy lehet ennek utánajárni, de sétálj el arra, hátha kiderül valami...

2021. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Hívd ki a rendőrséget (nálunk Ők is megnézik)/ áttvédőket, hívd fel az önkormányzatot, menj el nézd meg (ha valaki állatot kínoz fotózd le és a házat is)
2021. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nézd meg, lehet, hogy beszorult valahova vagy beleesett egy kútba.
2021. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Próbáld megkeresni a hang forrását, sétálj el arra, hátha réjöszz melyik háznál van. Esetleg ha olyannal látszik a hely, hogy be mersz csengetni, akkor próbáld meg hogy megkérdezed jól van-e a macskájuk. A reakciójukból is lehet sejteni, hogy van-e baj vagy nem. De próbáld meg óvatosan kommunikálni, nehogy vádaskodásnak vegyék vagy ilyesmi. Esetleg mondd azt, hogy hallod a cicát egy ideje és attól félsz hogy beleeshetett valahova vagy ilyesmi.
2021. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
74%
Nyár óta vinnyog? Nem siettél
2021. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 qborka ***** válasza:
59%
Lehet, hogy tüzel vagy nagy fàjdalmai vannak, az enyém is nagyon keserves hangokat adott ki. Azèrt, ha teheted, nèzd meg, nem bàntja e valaki ès segíts neki.
2021. dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Alighanem süket.Nem hallja a saját hangját se,a süket macska gyakran nyávog túlzottan is hangosan,sokszor annyira hogy be is rekednek.

Amelyik macska hallás nélkül születik annak természetes,hogy nem hall,de amelyik megsüketül az nem fogja fel,hogy már nem fog hallani többet.Próbálkozik.


De az is lehet,hogy csak ilyen a hangja.Igazság szerint én már ha nem is az első a második alkalommal már biztos elmentem volna szét nézni,okvetlenül biztos nem nyávog,de nem hiszem hogy kínozzák,nem kell mindenbe rögtön kínzást bele látni.Simán lehet hogy cukros és akkor kap épp inzulint.Azt bizony tűvel kell beadni minden nap. :D

2021. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%
Ti nemnormálisak! Oda van írva, hogy nyár végén történt, hol van már a nyár vége?! Lehet szerencsétlen állat már nem is él azóta!
2021. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Fél év alatt nem jutottál el odáig, hogy elmenj arra megtudni hol van?? Gagyi kamu..
2021. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti 3 hónap óta nyávog. És elmentem szétnézni úgy tűnik rosszul fogalmaztam a kérdést.
2021. dec. 20. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!