Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tanítsam meg a macskámnak...

Hogy tanítsam meg a macskámnak, hogy ne marjon meg játékból? 😾

Figyelt kérdés

2021. dec. 21. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

A kutyáknál müködik, ha kicsit ráütsz, de a macskák ezt nem értik meg.

Viszont van egy trükk, ami müködik a cicáknál:

Ha játék közben olyat csinál, amit nem szabad, akkor hagyd abba a játékot és ignoráld pár percig.

2021. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
1! És ha utána ő erősen elkezd harapni?
2021. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
33%
Adni kell neki egy ilyen kétujjas arcracsapást (nózijára) és elrakni egy másik szobába/helységbe, s ezt mind úgy, hogy közbe hangsúlyból érzi, hogy szidod. Így idővel megtanulja, hogy helytelenül viselkedik és előbb utóbb (de inkább utóbb) leszokik róla.
2021. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Amikor megharap adj ki valami magas hangot, a kismacska is nyávog egyet ha a másik kismacska megharapja és fáj neki, és akkor abbahagyja a harapást. Én kipróbáltam ezt, és félig-meddig működött, mert a hirtelen jajgatásra odafigyelt a cicus és abbahagyta a harapást. Egy próbát megér.
2021. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Amikor megharap spricceld picit le vízzel.
2021. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Amikor spricceltem vízzel az csak annyit eredményezett, hogy tőlem kezdett el félni. Azóta már semmi baj nincs, de akkor nem szeretett és nagyon sok időbe telt helyrehozni.
2021. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért pontoztátok le a négyest, teljesen jó választ adott. Ha magas, éles hangot adsz, akkor abbahagyja, mert ezzel kommunikálod felé, hogy fájt neked.

Persze ne is bátorítsd rá egyáltalán, hogy a kezeddel játsszon (láttam már ilyet is, csak azért mondom).

2021. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Vágd nyakon
2021. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is meg szokott marni
2021. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!