Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bent tartott macskát re lehet...

Balasa Bence kérdése:

Bent tartott macskát re lehet szoktatni arra, hogy a "dolgát" a házon kívül végezze el?

Figyelt kérdés

A macska bent alszik, eszik, de nem macskaalmot használ, hanem jelez a gazdájának, hogy nyissa ki az ajtót az udvarra.



Csak érdekelne, de ha tényleg lehetséges megtanítani, később hasznos lehet.



2021. dec. 21. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom benti macskàja kijár. Nem tanította, míg nyáron jó idő volt, sokat volt az udvaron. Azóta nem megy alomra
2021. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Hasznos? Ha éjjel kettőkör felébreszt a macska, hogy neki most ki kell mennie pisilni, akkor nem biztos, hogy így fogod érezni. Egyébként sokmindent képesek megtanulni, bár nyilván köztük is van mindenféle típus. De azért érdemes tartani bent egy almot legalább végszükség esetére.
2021. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi évtizedekig tartottunk így macskákat. Különösebben tanítani sem kell, ha kint is szokott lenni, akkor eleve az ösztönei alapján is igyekszik olyan helyre menni, ahol el is tudja kaparni a végterméket. A macska okos állat, megtanul szólni a gazdinak, mindegyik a maga módján. Volt olyan, amelyik értünk is jött a szobába, ha nem hallottuk, ahogy nyávog a bejáratnál. Nem mondom, hogy sosem voltak balesetek, de az alom mellett is előfordulhat. Most már profi macskaajtók is vannak, így magától is ki tud menni.
2021. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Van erről egy találó mondás, csak most nem jut eszembe.
2021. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Én se tartom praktikusnak. Este felkelnél kiengedni, aztán megvarod, míg visszajön? És ha ellóg? Ha nincs cicabiztos kerítés, akkor akár világgá is mehet.
2021. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A családi háznál van egy cicánk, egész életében kint tartottuk. Elmegy csavarogni, de vagy még aznap este, vagy 1 nappal később már ott ül az ablakpárkányon.
2021. dec. 21. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik macskám kijárós, mert így szokta meg régen, és nem tudtam beszoktatni őt, bár próbáltam. Van alom, tudja is használni, de csak vészhelyzetben szokta, pl. ha egész napra elmegyünk valahova, és ő bent maradt. Amúgy teljesen magától az az alap neki, hogy kint intézi, tanítani se kellett. De igen, ez biza azzal jár, hogy odajön éjjel felébreszteni, ha este nem ment ki. Én felkelek és kiengedem, aztán visszafekszem, nem szokott ilyenkor egyből visszajönni.
2021. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!