Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Élő takarmányegér macskának?

Élő takarmányegér macskának?

Figyelt kérdés
Van két benti macskám, szerintem unatkoznak és vadászni szeretnének. Kapható élő takarmányegér amivel rendszerint kígyókat etetnek, de nyilván macskának is jó. Arra gondoltam veszek ilyet és elengedem a lakásban. Viszont az egérnek ez stresszes, megoldható valahogy, hogy szaladjon, de nyugodt maradjon?

2021. dec. 22. 11:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%

Nem. Az az egér nem lesz nyugodt, épp a legkegyetlenebb állat fogja megadni neki a halál tusát, hogy lenne már nyugodt?

Amúgy én ezt nem ajánlom. Nem minden macska eszi meg. A macskád anyja egerésző volt? Vitt neki egyáltalán? Ismeri egyáltalán? Van gyakorlata? Ha el is kapja, és a játék után végre megenné (mert ugye még el is nyújtja ezt a macska), akkor elkezdi csócsálni. Kész vagy nyomon követni, hol kezdte el? Remélhetőleg szem előtt, de mivan, ha elbújt vele és ott hagyja mert ez mégse ízlik neki? Ha ízlik is neki, és benyomja, azt is tudd, hogy ott marad néhány belső szerv. Nem mindent esznek meg a macskák sem. Nem tudom melyik részei, nem ismertem fel de nem is szeretném túl sokáig nézegetni (van hogy a teraszra hozzák az egeret megenni), de képes leszel azt utánuk eltakarítani? Akkor is, ha a szekrény mögött van?

Én nem tudom, ez az a dolog, amit nem tudnék elképzelni, hogy megcsináljak. Mivel van 1000 felé más etetés macskáknak, így nem, nem tudnék bedobni elé egy élő egeret.

2021. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%
Én sem ajánlóm, mert ha ezt párszor megteszed akkor garantáltan egérszagú lesz a lakásod. amit gondolom egyáltalán nem szeretnél.
2021. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a lakásba cibakta be a fél mókust, madarakat. Ha nem éhes akkor is öl. De pl imádkozósáskát is megette
2021. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Koss madzagot az egerre,h tudd merre van :)
2021. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Az egérnek ez nemhogy stresszes, de konkrétan hosszú ideig tartó halálfélelem, mert a macska játszani fog vele, akkor is, ha tudja, mire való. Láttam egyszer a szomszéd kijárós macskáját, fél óráig nyüstölte szerencsétlen egeret (és nem, nem tudtam elvenni tőle, mert elszaladt vele arrébb). Egyébként ha már két macska van, akkor nem unatkozhatnak, hiszen tudnak egymással is játszani, ha te nem vagy otthon. Meg van millióegy féle macskajáték, interaktív is létezik ma már, inkább olyanokat keress nekik. Beírod a keresőbe és kidob jó párat. Lakás szempontból is szerencsésebb, mint egereket szabadjára engedni.
2021. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Lehet venni ilyen felhuzhatos műanyag egeret. Az én egyik cicám pedig rászokott, hogy a telefonomon játszik. Vannak macskajátékok szintén egeret kell elkapnia. Próbáld először ezeket.
2021. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
De hogy stresszel-e az eger vagy sem, az konkretan nem befolyasolja a kerdes feltevojet.
2021. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Nyers csirkét - csontosat - kapott, nem tudta elrágni. Bepofozta játékból az ágy alá, természetesen nem tudtam róla. Pár nap múlva a bűz vezetett el a tett színhelyéig.

Kérdező, spórold meg magadnak ezt az "élményt".

2021. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Ebből élelmiszer láncot is lehet csinálni: A cickány szereti a rovarokat tehát fogni kell rovarokat, azt megetetni a cickányokkal a cickányt megeszi a macska azt pedig oda lehet adni a kutyáknak és minden állat elszórakozik és jóllakik.
2021. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

XD Hatalamas a kérdés. Az egér nyilván azért szalad mert tudja hogy a macskák jatékból kínozni fogják, majd széttépik, kibelezik és aztán jön a megváltó halál.

Nem lehet valami elektromos egeret kapni? Mint egy pici buta okosporszivo. Ha nincs ilyen akkor valaki valósítsa már meg. Biztos lenne rá kereslet. Egyébként rengeteg macska játék van, próbálkozz velük.

2021. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!