Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ritka az ilyen...

Szerintetek ritka az ilyen természetű cica?

Figyelt kérdés
A macskám 8,5 hónapos. Soha nem karmolt, nem ugrált, nem volt erőszakos kajakövetelő. Később hoztunk mellé egy másik cicát, aki most 4 hónapos kb. Az a cica viszont bármennyire szereti a simit, karmol, erőszakos, morog a nagyra mikor esznek stb. Nem illenek össze. Szerintetek esélytelen hogy találok a nagyobbik cicám mellé egy hozzá hasonló habitusú cicát? A kisebbiket valószínűleg oda fogjuk adni valakinek, ahol egyedüli cica lehet.

2021. dec. 26. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem attól is függ, hogyan viselkedik egy cica, hogy benti vagy kinti-e. Volt már vagy 8-10 cicánk összesen gyerekkoromtól kezdve, de igaz, gyerekként csak kint a telken, tehát nem is biztos, hogy csak a mi cicánk volt. :D

Egyik sem volt karmolós, sem ugrálós, sem izgága, türelmetlen. Tulajdonképpen erőszakos kajakövetelő sem, bár sosem lehet tudni, hogy épp nem fogott-e előtte egy egeret, vagy máshonnan kapott-e kaját, és azért nem, mert nem is volt éhes.

Később, családi házban már bejárós volt a macska, de sosem mászott fel sehova, se asztalra, se szekrényre, max. a székre, ülőgarnitúrára, de oda nyugodtan fel is mehetett, amúgy. Nem ugrált, nem mászott. Gondolom azért, mert kint kiélte magát, ott fára mászhatott, egyszer még a háztetőre is felment. De ha egy macska csak benti, akkor nyilván másképp fog bent viselkedni, és "rosszalkodni" fog, mindent lelök, mindenhova felugrál.

Szóval nekem még nem volt szerencsém lakáson belül ilyen kúszó-mászó, erőszakos macskához, de talán azért, mert nemcsak bent tartott macskák voltak.

2021. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is ez volt a problémám, de én megneveltem az új cicát.

A kajánál való morgásról úgy szoktattam le hogy 2 tányérba adtam kaját. Amikor morgott, elvettem tőle és kapott egy kis nyakast. Ha a másiktól próbálta elvenni akkor szintén, plusz emeltem az ujjam hogy nem szabad. Ha morgott, morogtam egyet neki én is és a padlóra csaptam. Értette. Megvárta míg végez a másik cica.A régi cica nyugodtan tudott enni.

Egy idő után rájött, hogy a régi cica eszik előszőr, nem veheti el tőle a kaját, és nem kap alusat ha morog. Kb 2 hónap kellett neki.

Már 2 éve velünk van, mindig hagyja enni a régi cicát, nem mer pofátlankodni vele.


Játéknál morgás ugyanez. Elvettem tőle ha morgott. Néha a botos játékoknál szokott még morogni, de ha rászólok akkor abbahagyja.


Karmolás, erőszakoskodás - le kell spriccelni vízzel, elfenekelni. Nem szabad hagyni neki.


Tehát lehet nevelni, de sok idő. Több hónap, akár fél év is lehet. Tovább is adhatod, de nem fogsz jó cicát találni.

Ha ingyeneseket nézel, minden gazdi hazudik a cicáról, egyik se fogja neked azt mondani hogy hiperaktív, domináns, ház ura típus és lealázza majd a tied. A többség örül ha megszabadul a kicsiktől. (legalábbis ezt tapasztaltam)

Ha tenyésztőtől veszel akkor azok őszintébbek. Esetleg egy perzsa jellegű, vagy brit az nyugisabb. Anyám pl tenyésztésből kivont brit lányt vett, 3 éveset 15 ezerért, teljesen nyugis. Egész nap alszik. A többi cicával (2 éves fiú, 6 éves fiú) is jól kijön. A tenyésztő őszintén elmondta milyen személyiségű, így tudtuk hogy jó választás lesz.

2021. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Ha az uj cicat tenyleg lepasszoljatok csak ugy, akkor legyszives ne szerezzetek be ujat, ki tudja hany macskat psszolgatnatok el, mire talaltok egy nektek megfelelot...

Amugysem muszaj a masik melle tars, a macsak elvan maganak egyedul is, nem egy kifejezetten tarsasagi leny.

2021. dec. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Nehez olyan kolykot talalni, amelyik nem viselkedik ugy, mint a kisebbik. Szoval igen, kb csoda, hogy a ti macskatok ilyen nyugodt volt mindig is, mert a kolykok pontosan ugy viselkednek altalaban, ahogy az uj cicad. Felnott korukra lenyugszanak altalaban.

Tehat vagy egy felnott, nyugodt macskat vegyetek magatokhoz, vagy ne is probalkozzatok tovabb, mert ha 10bol 10 macska ilyen lesz, akkor az osszeset lepasszoljatok, vagy mi?

2021. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi pont ezért nem merünk bevállalni még egy cicát. Van kettő, ők szinte egyszerre érkeztek hozzánk 10-12 hetes korukban, jól összeszoktak, de totál más habitus a 2 macska. Valóazínű ha felnőttkorba találkoznak lettek volna gondok. Nem tudom egy új kiscica mennyire kavarna be nálunk, ezért inkább nem vállaljuk. Sztem nem érdemea kisérletezni, elég hamar feladtátok az összeszoktatást, másik macskával sem biztos h menne. Én inkább ezzel az új cicával próbálnám összebarátkoztatni, ha nem megy akkor hagynám a másik cicát.
2021. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!