Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámnak volt egy daganatos...

Macskámnak volt egy daganatos betegsége, a műtéten esett át. 2 hónap után újból kialakult neki. Másik doktort keressek?

Figyelt kérdés
Műtét utána a doki annyit mondott hogy nem kell kezelés, ha kiújul neki akkor menjek vissza vele. Műtét után nem kellene neki valamiféle kezelés? Ezt a részét furcsáltam valahol, meg nekem nagyon úgy tűnt hogy a doki félvállról veszi az egészet. A daganat az orrnyilásban volt, és ugyanitt alakult ki neki megint.
2021. dec. 27. 07:26
 1/7 Feketeruhasember ***** válasza:
81%
Daganatos betegség utáni adjuváns kezelés csak humán gyógyászatban van.
2021. dec. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A daganatellenes terápiák egy része állatok számára is elérhető, de egyrészt marha drága (akár 100 ezer/hét), másrészt ebből az okból kifolyólag csak 1-2 helyen foglalkoznak ilyesmivel az országban, harmadrészt nemigen hosszabbítja meg a túlélési időt, ellenben rengeteg mellékhatása van. Én nem tenném ki ennek az állatom.

Persze, szíved joga máshoz elvinni. Bizonyos daganatok nagyon hajlamosak a kiújulásra, egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy a doki hibája.

2021. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Én készíttetnék műszeres, képalkotó eljárásos leletet, esetleg leleteket (egy CT, MR nem különösebben fáj, viszont nagyon objektív), aztán azt elvinném beszélni 2-3 orvoshoz, és ha ők összességében azt mondják, hogy ezzel csak a szenvedését hosszabbítod meg, akkor elengedném.
2021. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szerintem nem a doki hibája (laikusként úgy gondolom hogy sajnos áttét miatt alakult ki vagy mivel egyszer kialakutl kialakulhat mégegyszer). :(

Nagyon sajnálom :(

2021. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És mivel vagy előbb hogy törölteted az összes választ (aki törli az no komment) aki leírja hogy halálos betegsége van a macskádnak?
2021. dec. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem töröltettem. Arra is gondoljál hogy lehet az törölte aki irta. ;)
2021. dec. 29. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla hogy egyáltalán lehetne saját választ törölni, de nem is az a lényeg. Én azt nem értem hogy ha ennek az oldalnak a címe: gyakori kérdések és válaszok, akkor miért vannak (vagytok) sokan akik kiírják a kérdést és ha nem az általuk eldöntött választ kapják akkor egyből megsértődnek és "rendőrért" kiáltanak. Kérlek, akkor ne kérdezzetek.
2021. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!