Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez tüzelés lenne? Lehet ilyen...

Ez tüzelés lenne? Lehet ilyen korán?

Figyelt kérdés

Majdnem 6 hónapos nőstény macskám van, elkezdett hirtelen fura lenni. Vurrog, nyafog, vonaglik a földön, hirtelen azt hittem, fáj valamije és nem tud felállni, de ha játszunk és vadászik valamire, akkor gond nélkül szalad. Ellenben a földön fekve tolja felfelé a fenekét közben félrecsapott farokkal, ez lett gyanús. Pár napja éjjel is tiszta zizi, rohangál és tombol. Ez a tüzelés lenne? Van még rajta kívül cicám, de ő kandúr, nősténnyel nincs tapasztalatom. Tüzelhet ilyen hamar?

Köszi előre is!


2021. dec. 27. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, fél éves kor körül kezdenek ivarérettek lenni.
2021. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen tüzel, ez már nem korai általában 6 hónapos kor körül kezdik.
2021. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ahh értem, köszönöm, akkor jól gondoltam. Februárban viszem ivartalanítani, azt hittem, az elég hamar lesz, tévedtem :D
2021. dec. 27. 11:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már 5 hónaposan bagzott volna.
2021. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Tüzel mint a gépágyú! :)
2021. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyelgesd a (gondolom) ivartalan kandúrkádat is, néha még ivartalanul is meg tudnak hülyülni a tüzelő nőstényektől, ha így alakul, lehet érdemes előrébb hozni az ivartalanítást, mielőtt egymás agyára mennek. :)
2021. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze, ivartalan a kandúr, meg bent vannak amúgy, szóval nem kívánt kiscica biztos nem lesz a dologból. Nagy ívben tojik a kicsire, ahogy máskor is :D de azért figyelem, köszi.
2021. dec. 27. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Enyém már 5 hónaposan tüzelt 6 hónaposan teherbe esett és sikeresen megszülte malyd felnevelt 6 kicsit. Ne járj úgy mint én.
2021. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8: nem tud úgy járni, benti macska és ivartalan kandúr van mellette.
2021. dec. 27. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szinte biztosan tüzel.

de nagyon jó nevű helyre vidd ivartalaníttatni, és véletlenül se az "akciós" hetekben. (akkor rengeteg az állat, sok a munka, sajnos figyelmetlenebbek az orvosok is)


Addig, ha zavar az ivarzása, gyógyszerrel el lehet nyomni, állatorvosnál kérdezz rá.

2021. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!