Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után a macska...

Ivartalanítás után a macska folyamatosan nyávog. Mi a baja?

Figyelt kérdés
2 hete lett ivartalanítva màr a varratot is kiszedték neki. Azonban folyamatosan nyávog dünnyög. Nagyon idegesitő mi baja lehet?
2021. dec. 27. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézetni , puha etelt nedveset kapott utána 3-4 napig ?
2021. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen de biztos nincs semmilyen fajdalma jol erzi magat bujik olyan mintha tuzelne…
2021. dec. 27. 15:40
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Keresi a heréit
2021. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ti buta seggfejek. Nem csak kan macskakat ivartalanitanak.

Leirtam hogy mar 2 hete volt

2021. dec. 27. 15:59
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

#3 és 4es:


fiú macska ivartalanításánál nincs varrat... gondolom megint csak ide kellett böfögni valami butaságot... nőstény macskáknál pedig kifejezetten javallott


Tessék, egy kis olvasnivaló a tudatlanoknak:


Az ivartalanításnak rengeteg előnye van. A kasztrált macskák kevésbé agresszívek, megbízhatóbbak és kisebb territóriumra van szükségük, ami a kijárós macskáknál csökkenti a balesetek és verekedések előfordulásának esélyét. A nőstény macskák nem tüzelnek többet, a kandúrok pedig felhagynak az igen kellemetlen jelöléssel. A kasztrált macskák élettartama átlagban magasabb, mint nem ivartalanított társaiké. Nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak. Nem utolsó sorban pedig megakadályozza a szaporodást.

2021. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Ne legyél a cicára emiatt mérges. "nagyon idegesítő" igen, egy állat élőlény, és nem mindig csak cuki....


Szerintem szimplán nem lett jól ivartalanítva. vigyétek vissza aki csinálta, hogy ez van, vizsgálja meg újra.


Sajnos hallottam ilyenről, hogy nem volt teljesen sikeres az ivartalanítás, és a petefészek egy-egy darabja eltávolítás közben levált, és a hasfalba, vagy kitudja hol beágyazódik, és ugyanúgy termeli tovább a hormonokat.

2021. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Merges nem vagyok ra probalok ra jonni ah okara de attol meg iszonyat idegesito egesznap ezt hallgatni es latszolag semmi baja nincs ha oda hivom bujik dorombol csondbe marad de amint nem vele foglalkozunk elkezdi ezt a nyavajgast.. 🥴🥴 olvastam mutet utani traumarol is lehet azert ilyen?!
2021. dec. 27. 16:17
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Eddig is nyávogott, vagy most kezdte el?


Először arra gondoltam, hogy még nem szokta meg a szervezete a változást (felborultak a hormonjai most emiatt), esetleg még fáj neki.


De szerintem arra is nagy esély van, hogy sokat babusgattátok, és most követeli a többit :)


Szerintem ennek a kettőnek a keveréke állhat fent. Még kicsit kellemetlenül érzi magát, nem állt helyre a hormonja, és emiatt hozzátok fordul segítségért - ami ebben az esetben lelki támasz :)

2021. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Az ember tudatosan szaporodik, az állat nem. Így is túl sok macska sínylődik az utcán. Az ivartalanítás nem divatból történik
2021. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja nagyon jo lenne ha egyszer terhesen terne haza es a kiscicakat meg elkene ajandekozni ki tudja hova es milyen kolmenyek koze kerulnenek vagy csak hagyjam oket az utcan hogy kocsi ala keruljenek? Igyis rengeteg az utcai macska.
2021. dec. 27. 17:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!