Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Süket cicát hogyan neveljek?

Süket cicát hogyan neveljek?

Figyelt kérdés

Tegnap apukám hozott egy kis cicát, és minden bizonnyal nem hall. Mentette apukám, mert az előző helyén nem jutott volna táplálékhoz, mivel nem hallotta hogy hívják és a “gazda” kijelentette hogy nem fogja külön etetgetni, jövőhéten visszük dokihoz, mert a szeme csúnyán gyulladt. Az lenne a kérdésem, hogy azon kívül természetesen hogy teljesen benti cica lesz, mire figyelhetnénk nála oda?

Voltak és rajta kívül van is cica itthon ő is benti teljesen, de sükettel sosem volt dolgom. Előre is köszönök minden választ.



2022. jan. 3. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy macska sem hallga a nevére, a ciccre is mikor akar...


Ugyanúgy mint a másikat, nyilván látja, meg azt is ha beszélsz hozzá. Kajálni süketen is tud, ha raksz neki ki. Ugyanúgy tud élni. Ha lecseszni akarod, hogy nem szabad, akkor ezernyi módszer van az ordibáláson kívül, amivel tanítható... De szerintem ugyanolyan életet élhet, mint amelyik hall, de nagyon jó, hogy benti lesz, mert mivel nem hall, így sokkal nagyobb veszélyben lenne kint. Egyébként tesztelted, hogy süket, vagy csak gondolod? Siket ember is teljes életet él, ráadásul a macskának nem is kell beszélni, hallani stb. A lakást meg megszokja majd.

2022. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csettintgettem a feje mögött, és nem reagált. Apukám tapsolt mögötte és semmi, amikor aludt hangra nem kelt fel csak érintésre ebből feltételezzük, de a dokit is meg fogjuk kérdezni.
2022. jan. 3. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. De egyébként ettől függetlenül teljes életet élhet és csinálhat mindent ugyanúgy, nem akkora baj :) Meg a szomszéd öreg kutyája is süket lett, ő megtanult szájról és mimikáról olvasni.
2022. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Fehér cica? Azok gyakran süketek.

Próbáld csörgetni egész nap az alutasakos kaját, ha hall, akkor minden bizonnyal élet vesztve fog rohanni ha meghallja... :D

2022. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem hall, de a rezgést érzékeli. Dobbants, hogy felhívd a figyelmét valamire.

Ne engedd ki, csak felügyelettel, mert elüti az autó.

Fénnyel is figyelmeztetheted dolgokra. Pl elemlámpa vagy lézer.

2022. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fehér cica igen, és nem akarom egyáltalán kiengedni, csak ha én ott vagyok vele, nem szeretném, hogy baja essen.
2022. jan. 3. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fegyelmezni - ha valami rosszat csinál pici! vízzel spricceld le, vagy finom koppints az orrára. Ezek nem fájdalmasak, viszont kellemetlen érzés, így megtanulja hogy pl ne másszon fel az asztalra, pultra.


Egyébként pedig érintéssel, rezgéssel (pl dobbantás).


Az pedig, hogy nem hallgat a ciccre, na, a miénket is szólongathattuk berekedésig, az semmire nem jött elő. Ételcsörgésre sem... :D, csak amikor simogatásra vagy játékra vágyott.

2022. jan. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!