Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatmenhelyről ingyen el...

Állatmenhelyről ingyen el lehet hozni macskát, vagy van egyéb más feltétele, hogy elhozhassam?

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 22:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
15-30 ezer koruli osszeget szoktak kerni, de menhelytol fugg.
2022. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Van anyagi vonzata, hiszen ivartalanítják, oltják őket. Egyébként érdemes utána kérdezni a dolgoknak, barátnőmék egyszer szerettek volna menhelyi cicát. Ott mondtak le róla, amikor közölték, hogy vállalniuk kell az előzetes környezettanulmányt, és hogy bármikor jöhetnek szúrópróba szerű ellenőrzésre, és ha nem találják megfelelőnek a cica állapotát, vagy a tartási/élelmezési helyzetet, akkor akár a macsekot is elvihetik.
2022. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

#2:


Itt nálam is bukna a történet. Mi nagy állatbarátok vagyunk, volt már nálunk, kutya, macska, hörcsög, teknős, stb.. azt a 15-30 ezer forintot egyszer kibírom, nem arról van szó, de hogy hozzám ki nem fognak jönni környezettanulmányt készíteni, és nem fognak szúrópróba szerűen ellenőrizni, az tuti biztos.

2022. jan. 9. 22:41
 4/37 anonim ***** válasza:
96%

Ments meg a facebookról egy bajban lévő macskát, onnan senki nem fog ellenőrizgetni. Pl őt: [link]

Vagy macskás csoportokban rengeteg olyan van aki az utcán él, etetik, de senki nem tudja befogadni, pedig szüksége lenne egy biztonságos helyre. Ők még a menhelyeseknél is nagyobb bajban vannak.

2022. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

Ez általában elméleti dolog, nálunk még sose jártak ellenőrzésen (vagyis de, mert barátok lettünk az örökbeadóval, és én meghívtam cicázni). De nem nyaggatnak egyetlen gazdit sem, maximum egy emailt küldenek évente egyszer, hogy mizujs, megvagytok, küldj pár képet a cicáról!

Ennyi.

2022. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
57%
Ráadásul olyan követelményeket támaszthatnak, hogy kizárólag benti tartásra adnak macskát és ezt ellenőrzik is. Hiába mondom, hogy egy 6 éve kint élő macskának ez lehet, hogy büntetés, nem lehet velük vitatkozni. Én, ha még kellene macska (jelenleg is három él nálam, mind mentett macska), kikerülném őket, befognék egyet és magam ivartalaníttatnám. Akkor nem okoskodna senki (19 éve vannak macskáim, van némi tapasztalatom nekem is, de általában úgy okítanak, mintha dilettáns lennék).
2022. jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
77%
Rengeteg ingyen elvihető macskát hírdetnek magánszemélyek is. Az önjelölt "cicamentők" sokszor csak bonyolítják a dolgot.
2022. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
6, Nyilván nem azért lett megmentve, meggyógyítva, rendbe rakva az a macska, hogy utána "gazdinál" megint utcamacska legyen. Ehhez nem kell túl sok logika.
2022. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Tovább bonyolítja a dolgot, hogy nem a mezei házimacskát akarok, hanem egy brit rövidszőrüt.


[link]


Először venni akartam egy kölyökmacskát, aztán többen kérdezték már, hogy miért nem hozok a menhelyről egyet.

2022. jan. 9. 23:36
 10/37 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyaltalan nem veszesek a kovetelmenyek, siman meg lehet felelni, de nyilvan mindenki azt csinal, amit akar. Ha valakinek ez nem tetszik, ezer masik helyrol lehet allatot beszerezni. Az mar mas kerdes, hogy lehet, pont emiatt van ennyi allat a menhelyen, mert az emberek keptelenek vigyazni rajuk, de ez van.

Ha fajtamacskat akarsz kerdezo; akkor viszont tenyesztot kell felkeresned. Az joval tobbe fog kerulni es ott is meg kell felelni bizonyos dolgoknak (benti tartas, ivartalanitas).

2022. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!